Четвер, 22 Лютого, 2024

Закон Індії про порт USB-C може спричинити три великі проблеми для Apple

Індія планує скопіювати закон Європейського Союзу про використання стандартного зарядного порту USB-C на всіх девайсах. Смартфони також повинні будуть прийняти цей стандарт. Але індійська версія закону про дещо жорсткіша за європейську, що створює три великі проблеми для Apple – і не лише в Індії.

Індійська версія закону у його нинішній редакції застосовуватиметься до будь-яких пристроїв, вироблених після того, як закон набуде чинності. Це фактично заблокує Apple можливість продавати цілий ряд моделей iPhone, які все ще випускаються з портом Lightning.

Однією з перших проблем, які створює новий закон, є те, що компанія з Купертіно значною мірою покладається на продаж старіших iPhone. Лише її найсвіжіша і дорога лінійка iPhone 15 має порт USB-C.

По-друге, виробник iPhone має цільові обсяги виробництва, яких він повинен досягти, щоб скористатися податковими пільгами, які пропонує країна. Індія покладається на принциповий підхід до заохочення місцевого виробництва смартфонів. Схема пропонує податкові пільги, якщо виробник досягне цільових показників, і штрафні мита на імпорт пристроїв і компонентів, якщо він цього не зробить.

Якщо Apple більше не зможе виробляти і продавати старіші iPhone в Індії і, як наслідок, не зможе досягти цілей, вона зіткнеться з набагато дорожчими витратами на виробництво телефонів.

По-третє, Індія є другим за величиною центром виробництва iPhone після Китаю. Можливість виробляти там ряд iPhone – як старих, так і нових – є ключем до зниження затрат компанії.

Reuters повідомляє, що Apple у відповідь на цей закон лобіює виняток для старих моделей або хоча б відкласти виконання закону. Хоча всі виробники, включаючи Samsung, погодилися з планом Індії.

На закритій зустрічі 28 листопада під головуванням Міністерства інформаційних технологій Індії Apple попросила офіційних осіб звільнити існуючі моделі iPhone від правил, попередивши, що в іншому випадку їй буде важко досягти виробничих цілей, встановлених відповідно до індійської схеми стимулювання виробництва (PLI).

Теоретично лобіювання Apple має допомогти вирішити проблему, адже як Apple, так і Індія зацікавлені у виробництві якомога більшої кількості iPhone у країні.

Однак може статися так, що Apple не зможе переконати владу Індії. У минулому уряд Індії займав жорстку та нетерплячу позицію щодо дотримання своїх правил, тому Apple знадобилося багато років, перш ніж вона змогла виконати вимоги щодо відкриття магазинів Apple Store у країні. Хоча це було в інтересах обох сторін, сприяючи економічному зростанню.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися