Зламана сенсорна кнопка перетворила динамік Google Home Mini на цілодобового шпигуна

Колонка була створена не для програвання музики – вона є таким собі вухом «розумного» помічника Google Assistant.

Колонка Google Home Mini, яку анонсували 4 жовтня, виявилася справжнім шпигуном. Вона цілодобово записує всі звуки в приміщенні і передає матеріали на сервери Google. Про це повідомив експерт видання Android Police Артем Руссаковський, який писав огляд цього «розумного» динаміка.

Google Home Mini

Google Home Mini має круглу форму, відрізняється невеликими розмірами 115х115х120 мм і коштує близько $50. Доступна в сірому, червоному та чорному кольорі, в обмеженій кількості доступні й інші колірні рішення. Колонка була створена не для програвання музики – вона є таким собі вухом «розумного» помічника Google Assistant. За допомогою цього динаміка віртуальний асистент може почути команду користувача на великій відстані.

У нормальному стані Google Home Mini має «прокидатися» тільки тоді, коли користувач вимовляє умовні фрази на кшталт «Гей, Google» або «ОК, Google». Лише після цього її мікрофон може почати записувати запит власника, щоб передати його для аналізу в хмару і вирішити, якою має бути відповідь.

Також «розбудити» віртуального помічника можна, натиснувши кнопку на його корпусі. Проблема постійного запису виникла саме через несправність чутливого до дотику сенсора у верхній частині колонки. Google Home Mini, яку досліджував Руссаковський, була впевнена, що сенсорна кнопка постійно натиснута, тому вела постійний запис всього, що чула. При цьому на колонці світився світловий індикатор, який показує, що вона веде запис.

Google визнала проблему і вже випустила програмне оновлення, яке має її усунути. Оновлення було випущено за три дні після того, як Руссаковський отримав пристрій для написання огляду. Компанія також повідомила, що видалила зі своїх серверів записи, які надійшли до установки оновлення від колонок, висланих оглядачам. За словами компанії, несправність поширюється на невелику кількість пристроїв Google Home Mini. Оновлення від Google вирішує проблему постійного запису тим, що просто вимикає сенсорну кнопку взагалі. Google Home не можна більше буде «розбудити» за допомогою дотику, тільки за допомогою ключових слів.

Самовільне вмикання «розумних» колонок іноді є корисним. Наприклад, у липні в штаті Нью-Мексико, США, колонка Google Home викликала поліцію під час бурхливої сімейної сварки. Поліція стверджує, що своєчасне втручання Google Home врятувало життя жінці, на яку співмешканець направив пістолет. При цьому він питав: «Ти викликала шерифів?» Копи вважають, що Google Home сприйняла слова «викликати шерифів» як команду і зателефонувала 911.