Четвер, 22 Лютого, 2024

7 ПК-стратегій всіх часів: Total War, Warcraft III та інші

Якщо ви не знаєте, чим себе зайняти на вихідних, а всі ігри на ПК уже пройдені по 5 разів на кожному рівні складності, пропонуємо добірку легендарних стратегій, які точно не залишать байдужим.

Серія Total War

Total War для багатьох є серією всіх часів і народів. Стратегія охоплює кілька ігор, які дозволяють побувати в різних часових епохах і країнах світу – від Японії XVI століття до Риму періоду республіки. Успіх Total War викликаний умілим поєднанням глобальної і тактичної карти. На першій потрібно управляти арміями і містами в масштабах країни, ретельно продумувати політичні ходи. Тактична ж карта призначена безпосередніх боїв, брати участь у яких можуть кілька тисяч юнітів.

Серія Age of Empires

Age of Empires – ще одна легенда ПК-стратегій. Перша частина фактично була «злизана» з «Варкрафт», тільки фентезі раси в ній замінили на реальні і підключили можливість прогресувати від кам’яного віку до античності. Славу серії принесла Age of Empires II: The Age of Kings, яка відрізнялася великою кількістю націй, з гунами і тевтонцями включно, повноцінними гілками розвитку технологій і переходами від епохи до епохи.

Баланс і різноманітність у другій частині «шліфувалися» кілька років різними доповненнями, і в результаті вийшов справжній діамант стратегій свого часу. Третя частина, на жаль, не отримала такої популярності, тому її розвиток закінчився на оригінальній Age of Empires III. Після неї розробники «повернулися до витоків» – другої Age of Empires.

Warcraft III

Warcraft III є продовженням першої Warcraft, яка виявилася і першою по-справжньому успішною стратегією. У третій частині з’явилася тривимірна графіка, додано нові раси, герої і юніти. Не обділили гру і цікавим сюжетом, хоч і з нальотом пафосу. Найкращою грою вважається Warcraft III: The Frozen Throne, у редакторі якої, власне, і з’явилася DotA.

Козаки

По суті «Козаки» є вітчизняною версією Age of Empires. GSC Game World створювали проект, який із самого спочатку мав багато спільного з AoE – велика кількість націй (більше 20) і можливість еволюціонувати.

Утім, були в «Козаків» свої фішки – унікальна економічна модель, можливість захоплювати будівлі та юніти супротивника, а також незрівнянно більший масштаб. Якщо в «Епохах» переможна армія мала 20-30 юнітів, то в «Козаків» при розвиненій економіці на поле бою можна було виставити кілька сотень, а то і тисяч бійців. Особливо епік і динаміка полюбилися фанатам мережевих баталій.

Серія Heroes of Might and Magic

Про «Героїв», мабуть, чули всі геймери, які народилися раніше 2004-го. Серія покрокових фентезі-стратегій вважається культовою, хоч і дещо втратила популярність останнім часом. Гравцеві пропонують переміщатися по глобальній карті із загоном міфічних істот, поступово покращуючи своє військо, замок і перемагаючи нових ворогів. Крім глобальної присутня і тактична карта – дві армії шикуються одна навпроти одної, і починаються справжні «фентезі-шахи». Класикою вважається Heroes of Might and Magic III, утім, якщо на першому місці стоїть графіка, краще спробувати 5-ту або 6-ту частину.

Command & Conquer

Command & Conquer – одна з найкращих динамічних стратегій. Сюжет будується на протистоянні Глобальної оборонної ініціативи та Братства Нод, головний приз – інопланетна речовина тіберіум, яка дає перевагу власнику. Гра відрізнялася динамічним геймплеєм, економічною системою, побудованою на «енергії, і великим деревом технологій. У Command & Conquer геймеру досить захопити якомога більше ресурсів, зміцнити свою базу, зібрати військо і всією масою задавити противника.

XCOM: Enemy Unknown

XCOM: Enemy Unknown є ремейком XCOM: UFO Defense 1993-го року випуску. Цікава покрокова тактична стратегія розповість про протистояння загону XCOM інопланетним загарбникам. Геймеру належить укомплектувати свій загін унікальними юнітами, освоїти кілька тактик бою і попутно апгрейдити бійців і базу. Тактичний режим відрізняється відносною складністю і необхідністю відпрацювання взаємодії між різними класами юнітів. Якщо ви шанувальник нестандартних «шахів», то XCOM може захопити вас на кілька тижнів.

Тетяна Деденчук
Тетяна Деденчук
Тетяна навчається в університеті та працює журналістом. Вона пише шикарні огляди android-іграшок, знається на темі blockchain та любить подорожувати.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися