Понеділок, 15 Квітня, 2024

Через них ви не придбали відеокарту: як боти купують відеоприскорювачі

Сьогодні купити відеокарту в комп’ютер надзвичайно складно і причина не лише у тому, що у світі катастрофічний дефіцит чипів та компонентів. Ви не змогли придбати відеокарту тому, що щойно партія відеоприскорювачів опиняється в продажу її розкуповують за секунди. І роблять це не живі люди, а боти. Журналісти видання PCMag орендували такого бота і самі розповіли, чому у людей немає шансів купити бажане, якщо серед покупців – боти.

Бот – це програма, яка кожні кілька секунд оновлює прайси інтернет-магазинів та відстежує, чи не з’явився у продажі потрібний товар. Якщо товар надійшов у продаж – бот автоматично сформує замовлення та оплатить його. Швидкість роботи боту така, що жодна людина не може зрівнятися.

Користувачеві бота потрібно лише задати бажані параметри та чекати. У журналістів PCMag бот безперервно працював тиждень, але таки зміг придбати відеокарту AMD Radeon 6700XT, причому не одну, а дві. Самі журналісти у цей момент грали в баскетбол.

Хоча боти мали б бути доповненням, яке дозволяє комфортно купувати дефіцитні товари в інтернет-магазинах або знаходити найкращі ціни, вони сьогодні сприймаються радше негативно.

Усе тому, що ботами користуються не тільки люди, які хочуть купити собі відеокарту. Вони стали головним інструментом перекупників, котрі викуповують партії товару, щоб потім перепродати його на інтернет-майданчиках типу eBay. На подібних сайтах продаються тисячі відеокарт за подвійну, а то і потрійну ціну.

Бот Stellar є одним з популярних рішень у полювальників за інтернет-товаром. Його розробники у своєму Twitter навели цифру у 20 000 відеокарт, які юзерам вдалося купити за допомогою цього боту. І на його домашній сторінці написано “створено продавцями для продавців”.

Щоб робота бота Stellar не перетворилося на справжній кошмар, розробники обмежують його використання. Адже якщо його запускає надто багато юзерів, шанси кожного юзера отримати товар значно зменшуються.

Оренда Stellar обійшлася журналістам PCMag приблизно у $120 за два тижні. За ці гроші вони отримали саму програму розміром близько 500 МБ та тимчасовий цифровий ключ до неї.

Бот Stellar розрахований на клієнтів різних категорій, тому він працює на великій кількості інтернет-магазинів, включаючи навіть невеликі, наприклад, фірмовий сайт AMD.

У сучасному інтернеті майже на кожному кроці потрібно доводити, що ти не бот, проходячи  CAPTCHA. Бот Stellar має інструменти для їхнього проходження.

Він пропонує навіть специфічні для інтерне-магазинів функції прискорення покупок. Наприклад, він дозволяє обійти чергу у Best Buy, яка утворюється під час відновлення запасів товару і купувати потрібне без очікування.

Швидкість роботи Stellar така, що у нього весь процес покупки займає три секунди. Це від моменту запуску боту.

Журналісти PCMag використовували бота протягом двох тижнів, скануючи інтернет-магазини Amazon, Best Buy та AMD. За цей час у них з’являлися десятки пропозицій відеокарт, але бот не встигав – його випереджали інші боти.

Одного разу Stellar все-таки вдалося придбати дві відеокарти AMD на сайті Amazon. Одна була виробництва Gigabyte, інша – Aorus. Удача пояснюється тим, що журналісти додали ще $25 та купили проксі-сервери для бота. З ними бот заходить в інтернет-магазин з різних IP-адрес, а не однієї. Також проксі-сервери часто мають більш швидший інтернет-канал, ніж домашнє підключення і пропонують до 100 Гбіт/с.

Однак попри те, що бот зміг оформити покупку двох відеокарт, на електронну пошту журналістів прийшов не лист з підтвердженням замовлення. Amazon надіслав повідомлення, що акаунт тимчасово заморожений, а замовлення скасоване. Рішення пояснили підозрілою активністю в акаунті.

Два тижні використання Stellar добігали кінця і журналістам все ж вдалося купити відеокарту. Однак бот тут ні до чого – вони паралельно відстежували інтернет-магазини і на фірмовому торговому майданчику AMD їм все-таки вдалося замовити AMD Radeon 6800 XT.

Невдача журналістів зі Stellar пояснюється тим, що вони новачки і не знали тонкощів його використання. Професіонали успішно маскують ботів від інтернет-магазинів та скуповують товар, щоб ви не могли його купити по рекомендованій ціні, а змушені були викуповувати у перепродавців за вищим цінником.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися