Понеділок, 27 Травня, 2024

Функції iOS 17.4, які варто спробувати на своєму iPhone

Немає значення, чи є у вас останній смартфон Apple iPhone 15 або більш ранній варіант; важливо бути в курсі оновлень їхньої прошивки. Ці оновлення надають користувачам не тільки виправлення безпеки та патчі, але часто також додають набір нових функцій, які роблять iPhone ще більш корисними.

На жаль, величезна кількість змін, які Apple упаковує з новим оновленням iOS, означає, що практично неможливо знати кожну нову функцію, яка з’явилася на вашому iPhone. Це точно стосується оновлення iOS 17.4. Разом із новими функціями, які привертають увагу, є деякі менші доповнення та оновлення, які можуть трохи полегшити життя. Ось функції iOS 17.4, які ви могли пропустити, але захочете використовувати.

Siri може озвучувати повідомлення вибраними мовами

Siri вже деякий час є корисним інструментом для надсилання та отримання повідомлень. За допомогою віртуального помічника користувачі iPhone можуть зачитувати повідомлення або диктувати тексти, які вони хочуть надіслати іншим людям. Ці функції можуть бути особливо корисними, коли ви робите щось і ви фізично не можете торкнутися свого телефону або самостійно вводити повідомлення, наприклад, коли ви керуєте автомобілем.

Нова функція, представлена ??в оновленні iOS 17.4, доповнює це, дозволяючи Siri читати повідомлення кількома мовами. Це означає, що помічник повідомлятиме вам про вхідні повідомлення не лише вибраною вами мовою, але й будь-якою з інших підтримуваних мов. До них входять арабська, мандаринська, французька, німецька та іспанська та ще більше десятка інших. Хоча ця функція сподобається не всім, вона може бути корисною для тих, хто розмовляє кількома мовами або намагається розвинути двомовні навички.

Додавання додаткових мов до словника Siri є простим процесом. Вам просто потрібно перейти до налаштувань, знайти розділ Siri та пошук, а потім натиснути «Повідомлення за допомогою Siri». Звідти ви можете завантажити та активувати будь-яку з підтримуваних мов, які ви хочете використовувати Siri в майбутньому.

Ви можете отримати більше інформації про стан і термін служби акумулятора

Стан акумулятора є важливою темою для більшості людей. Зрештою, смартфони є важливою частиною нашого повсякденного життя, і втрата доступу до свого через те, що акумулятор розрядився, неприємна. Незважаючи на те, що технологія акумуляторів покращилася за останні роки, кількість часу, який ви отримуєте від повного заряду, суттєво не змінилася, оскільки пристрої потребують більше енергії для виконання своїх все більш вражаючих функцій.

На щастя, Apple вже надає інформацію про стан акумулятора на iPhone деякий час . Доступ до меню з налаштувань може надати вам детальну інформацію про поточну ємність вашої батареї та її здатність забезпечити максимальну потужність. Це важливо, оскільки максимальна ємність батареї зменшується з часом у міру її використання. З оновленням iOS 17.4 Apple представила деякі нові функції для свого набору інструментів для роботи акумулятора.

Поряд із наданням необроблених цифр, як це було раніше, меню тепер надаватиме користувачам підсумок того, чи нормально працює їхній акумулятор. Він також надає актуальну інформацію про те, коли акумулятор було виготовлено та вперше активовано, а також кількість циклів заряджання, які він пройшов. Це може допомогти вам краще зрозуміти, коли він може почати погіршуватися, і надати достатньо даних, щоб ви могли визначити, чи потрібно вам замінити акумулятор iPhone .

Захист даних на вкраденому пристроєві

Захист даних на викраденому пристроєві вже деякий час доступний на iPhone, вперше представлений на платформі з оновленням iOS 17.3. Він фактично блокує певні функції вашого iPhone, коли ви перебуваєте в нових місцях. Смартфон може визначити, де ви перебуваєте, і якщо він розпізнає, що ви не перебуваєте у знайомій місцевості, яку регулярно відвідуєте, йому знадобиться біометрична автентифікація. Це можна зробити за допомогою Face ID або Touch ID. Інші дії блокуються через затримку, яка дозволить iPhone виконувати ці конкретні дії, лише якщо друга окрема біометрична автентифікація отримана через годину після початкової відповіді.

Apple стверджує, що ці функції допоможуть захистити ваші особисті дані та конфіденційність у разі викрадення iPhone. Без вашої біометрії потенційні злодії не зможуть використовувати пристрій за призначенням. Хоча Stolen Device Protection не зовсім новий механізм, він отримав оновлення з випуском iOS 17.4. Нове налаштування означає, що тепер користувачі можуть увімкнути подвійну автентифікацію. Це змушує iPhone завжди запитувати дві біометричні автентифікації незалежно від того, чи ви перебуваєте у знайомому місці, додаючи ще один рівень безпеки для пристрою. Ви можете ввімкнути захист від викраденого пристрою та змінити його використання в меню налаштувань Face ID і Passcode.

Захистіть свої повідомлення краще за допомогою нових протоколів iMessage

Apple завжди серйозно ставилася до конфіденційності та безпеки, коли справа стосується iPhone. Ось чому Apple представила Rapid Security Responses , яка дозволяє користувачам швидко встановлювати виправлення, не чекаючи оновлень операційної системи. Це також пояснює, чому багато нових функцій, які він включає в оновлення операційної системи, спрямовані на захист даних і особистої інформації. З цією метою, із запуском iOS 17.4, Apple внесла PQ3 на свою платформу iMessage. Компанія описує це як «новаторський постквантовий криптографічний протокол, який просуває сучасні наскрізні захищені повідомлення».

Якщо говорити непрофесіоналом, то нові методи шифрування розроблені таким чином, щоб вони могли протистояти атакам квантових систем, які можуть надзвичайно швидко зламати стандартне шифрування. Хоча подібні машини ще багато років не стануть звичайною частиною нашого життя, технологічна компанія з Купертіно розробила протоколи, які захистять дані від майбутніх досягнень. Таким чином, PQ3 є одним із найбезпечніших методів шифрування для широко доступних програм обміну повідомленнями.

Це важливий крок, враховуючи, скільки конфіденційних і особистих даних розповсюджується в додатках для обміну повідомленнями, починаючи від фотографій і банківських реквізитів до медичних карт. Apple стверджує, що впровадження PQ3 зараз є життєво важливим, оскільки хакери можуть викрасти інформацію сьогодні, яка захищена лише менш безпечними протоколами шифрування, і розшифрувати ці дані в майбутньому, коли стануть доступними квантові комп’ютери.

Отримуйте попередження про те, що екран вашого пристрою шкодить вашим очам

Усі ми були в ситуаціях, коли годинами напружували зір, дивлячись на смартфон чи інший пристрій. Було навіть проведено дослідження щодо впливу великих і маленьких екранів на наші очі . Незважаючи на те, що перегляд екрану може не призвести до постійного пошкодження очей, він легко може спричинити подразнення або біль протягом тривалих періодів часу. Користувачі iPhone можуть не розуміти, що Apple створила Screen Distance для пристроїв iOS, які працюють під керуванням iOS 17.4 або новішої версії.

Після налаштування функції в меню «Час екрана» в налаштуваннях користувачі отримають попередження від свого пристрою, якщо екран знаходиться в межах 12 дюймів від їхніх очей. Потім це попередження можна видалити, збільшивши відстань між iPhone і обличчям людини або натиснувши кнопку, щоб продовжити, як було.

Screen Distance розраховує відстань між екраном і обличчям за допомогою камери TrueDepth і розроблено, щоб запобігти втомі очей і знизити ризик розвитку короткозорості у маленьких дітей. Однак, якщо це буде незручно, Screen Distance можна швидко вимкнути в налаштуваннях без будь-яких інших наслідків.

Будьте більш емоційними з новими емодзі

Нові емодзі постійно додаються до цифрових платформ, таких як Android та iOS. Під керівництвом Консорціуму Unicode, який допомагає координувати та стандартизувати створення емодзі, за останні два десятиліття було зроблено десятки нових записів. Тепер ви можете знайти маленьку картинку, яка представляє майже кожну діяльність, почуття та об’єкт, про який ви можете подумати. Проте це не завадило створювати ще більше нових емодзі, і Apple регулярно додає нові доповнення до безлічі своїх пристроїв через оновлення.

Це, безперечно, стосується оновлення iOS 17.4, до якого на iPhone та iPad додано понад 100 емодзі. Багато з них були простими змінами напрямків, створюючи нові версії існуючих емодзі, які тепер можуть дивитися як праворуч, так і ліворуч. Прикладами таких смайлів є емодзі, як-от машини, що їдуть, і люди, що бігають або гуляють. Є також додаткові гендерно-нейтральні емодзі, які допоможуть зробити їх більш інклюзивними, а також тремтяча голова, фенікс і альтернативний гриб замість уже існуючих емодзі-грибів.

Дивіться стенограми своїх улюблених подкастів

Однією з найкорисніших прихованих функцій Apple Music є можливість отримати доступ до тексту пісні без необхідності переходу до іншої програми. Це дозволяє користувачам підспівувати пісням, які відтворюються через Apple Music, знаючи, що вони не помиляться ні словом. Тепер компанія пішла ще далі й запровадила схожу функцію у своєму додатку Podcasts у формі стенограм.

Щоб отримати доступ до стенограми епізоду подкасту, вам просто потрібно натиснути піктограму спливаючої підказки під час прослуховування подкасту. Потім відобразиться розшифровка сказаного в режимі реального часу з виділенням відповідного тексту. Ці стенограми можуть бути згенеровані автоматично або надані творцями.

Також можна натиснути певне речення, щоб перейти до цієї частини подкасту, і скористатися функцією пошуку, щоб знайти конкретне слово чи фразу в подкасті — це зручно, якщо ви хочете прослухати певний розділ ще раз, але не знаєте точні позначки часу. Усе це означає, що ви можете спокійно слухати свої улюблені подкасти технічних ентузіастів 2024 року, не боячись, що ви пропустите те, про що йдеться.

Використовуйте Apple Cash онлайн з номерами віртуальних карток

Багато користувачів iPhone, ймовірно, знають, як вони можуть використовувати Apple Pay на кількох пристроях для здійснення покупок . Сервіс дозволяє користувачам додавати дебетові та кредитні картки в гаманець iPhone, які потім можна використовувати для безконтактної оплати товарів. У попередніх оновленнях iOS Apple також додала щось, відоме як Apple Cash, що дає власникам можливість використовувати цифрову картку в Інтернеті, у програмах і у фізичних місцях. З випуском iOS 17.4 компанія представила спосіб генерації номерів віртуальних карток.

Це особливо корисно для тих, хто хоче зберегти свої платіжні дані більш конфіденційними або хоче використовувати Apple Pay там, де він зазвичай ще не підтримується. Користувачі можуть перейти до Wallet і Apple Pay на своєму пристрої iOS, а потім відкрити опцію налаштування Apple Cash. Коли це буде зроблено, ви зможете отримати дані своєї віртуальної картки в тому самому місці, включаючи довгий номер картки, код безпеки та термін дії.

Ці дані можна використовувати будь-де, як і звичайну дебетову або кредитну картку. Для зручності можна встановити картку Apple Cash за умовчанням, коли Apple Pay не підтримується. Код безпеки також буде регулярно змінюватися, щоб уникнути викрадення та використання даних картки третіми особами.

Переглядайте підтверджену інформацію про компанію на екрані виклику

Ідентифікатор абонента – це корисна функція, яка вже давно існує на всіх типах смартфонів. Це фактично дозволяє власнику телефону отримувати інформацію про те, хто йому телефонує. Що стосується контактів і збережених номерів, iPhone та інші пристрої повідомлять вам ім’я людини, яка намагається з вами з’єднатися. Однак це не так зручно для неособистих номерів, як-от номерів компаній чи організацій, які можуть телефонувати вам, оскільки вони зазвичай відображаються лише як номер, а не як ім’я.

Щоб спробувати вирішити цю проблему, Apple додала ідентифікацію виклику. Цю функцію можна ввімкнути в налаштуваннях, перейшовши на вкладку «Телефон» і вибравши «Ідентифікація виклику». Звідси ви отримаєте список програм і компаній, які підтримують цю функцію. Коли компанія або організація, яка бере участь у схемі, дзвонить вам, iPhone з iOS 17.4 або новішої версії відображатиме підтверджену інформацію про абонента. Це може включати його офіційну назву, кольоровий логотип і відділ, щоб зробити його легко впізнаваним, щоб ви точно знали, хто телефонує.

Отримайте більше контролю над Apple CarPlay

CarPlay — це функція Apple, яку легко додати, розроблена спеціально для транспортних засобів. По суті, він діє як центр для вашого пристрою iOS на екрані розваг та інформації автомобіля. Підключивши свій iPhone до автомобіля, ви можете отримати доступ до музики, отримувати повідомлення, здійснювати дзвінки та використовувати навігаційну систему пристрою без безпосередньої взаємодії з самим телефоном. Хоча CarPlay регулярно оновлювався протягом останніх кількох років, iOS 17.4 внесла в нього деякі значні зміни.

Найбільш помітною є зміна способу налаштування панелі приладів. У попередніх версіях CarPlay дисплей на приладовій панелі безпосередньо за кермом був обмежений показом огляду всієї подорожі. З новим оновленням цей дисплей можна перемкнути на карту перегляду вулиць, яка також надає водієві інформацію про майбутні маневри та напрямки.

Нова версія CarPlay також може отримати доступ до набагато більшої кількості інформації з вашого автомобіля, даючи водіям можливість відстежувати більше даних або керувати системами автомобіля через свій iPhone. Можна навіть відображати живі трансляції з камери автомобіля або переглядати інформацію про тиск у шинах. Усе це робить CarPlay ширшою та комплекснішою системою керування автомобілем через пристрій iOS.

За матеріалами: slashgear

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися