Понеділок, 27 Травня, 2024

Як підключити ноутбук до телевізора

Дивитися на 13- або 15-дюймовий екран ноутбука може бути незручно, особливо коли мова йде про перегляд фільмів чи відтворення відеоігор. Більшість сучасних ПК можна підключити до телевізора. Це миттєво надає вам більший дисплей для роботи.

Є кілька способів підключити ноутбук до телевізора, і найнадійніший спосіб – це використання кабелю HDMI. Якщо ви не хочете мати справу з купою кабелів, які постачаються разом із з’єднанням HDMI, ви можете налаштувати бездротове з’єднання між ноутбуком і телевізором.

Як підключити ноутбук до телевізора за допомогою кабелю HDMI

Найпростіший спосіб підключити ноутбук до телевізора за допомогою кабелю HDMI. Це кабель, призначений для передачі цифрового аудіо та відео з одного джерела (наприклад, вашого комп’ютера) на проектор, монітор або — у цьому випадку — екран телевізора. Ось як це налаштувати:

Крок 1. Спочатку знайдіть порт HDMI свого ноутбука. Зазвичай це на задній або бічній стороні ноутбука.

Якщо ваш комп’ютер не має повнорозмірного HDMI, він все ще може мати mini- або micro-HDMI, який можна під’єднати за допомогою конвертера. Багато сучасних ноутбуків мають USB-C, Thunderbolt, DisplayPort або Mini DisplayPort, усі з яких можна підключити за допомогою адаптера HDMI.

Якщо у вашому ноутбуці немає порту HDMI, ви можете використовувати роз’єм відеографічної матриці (VGA). Однак зауважте, що кабель VGA передає лише відео, тому вам також потрібно підключити ноутбук до телевізора за допомогою аудіокабелю.

Крок 2. Під’єднавши кабель HDMI до ноутбука, підключіть інший кінець до входу HDMI телевізора. Зазвичай роз’єм знаходиться на задній панелі. Якщо у вас дуже тонкий телевізор, він може бути збоку. Точне розташування може відрізнятися залежно від пристрою.

Крок 3. Іноді телевізор і ноутбук автоматично «домовляються» і починають відображати зображення на екрані. Якщо ні, вам потрібно буде змінити вхід телевізора вручну.

Для цього увімкніть телевізор і за допомогою пульта дистанційного керування змініть джерело телевізора на пронумерований порт HDMI, до якого підключено ноутбук. Кроки для налаштування параметрів відображення телевізора залежать від телевізора.

Крок 4. Окрім встановлення відповідного джерела на телевізорі, вам також потрібно налаштувати відповідний вихід на ноутбуці. Якщо у вас ПК з Windows, натисніть клавішу Windows і «P», щоб відкрити налаштування дисплея.

На комп’ютері Mac клацніть піктограму Apple у верхньому лівому куті екрана, натисніть « Параметри системи» , а потім «Дисплеї» .

Як організувати бездротове підключення до телевізора за допомогою AirPlay на комп’ютері Apple

Якщо у вас є комп’ютер Apple і приставка Apple TV , налаштувати віддзеркалення екрана на телевізорі легко.

Крок 1. Спочатку переконайтеся, що обидва пристрої використовують одну мережу Wi-Fi.

Крок 2. Потім перейдіть до налаштувань дисплея: у меню Apple натисніть «Параметри системи» , потім «Дисплеї» та знайдіть «Дисплей AirPlay».

Крок 3. Незалежно від того, чи запускаєте ви з системних налаштувань чи панелі меню, виберіть Apple TV зі спадного списку. Ваш екран буде дзеркально відображено або розширено до телевізора, залежно від вашого вибору.

Крок 4. Що робити, якщо у вас немає Apple TV? Не напружуйтеся. Багато сучасних телевізорів Smart TV сумісні з Apple AirPlay. Коли ви відкриваєте налаштування дисплея, ви можете побачити свій телевізор у списку. Ви завжди можете перевірити налаштування свого телевізора, щоб дізнатися, чи потрібно ввімкнути AirPlay.

Як бездротово підключити до телевізора комп’ютер Windows

Ви також можете налаштувати бездротовий дисплей між ноутбуком і телевізором, якщо у вас є ПК з Windows 10 або Windows 11. Ваш ноутбук просто повинен підтримувати віддзеркалення екрана.

Крім того, щоб це працювало, вам потрібен смарт-телевізор, який може підключатися до Wi-Fi і підтримує дзеркальне відображення екрана. Якщо ви не впевнені, чи ваші пристрої підтримують дзеркальне відображення екрана, перегляньте їхню інструкцію користувача.

Крок 1. Переконайтеся, що обидва пристрої підключено до однієї мережі Wi-Fi.

Крок 2. Потім за допомогою пульта дистанційного керування виберіть віддзеркалення екрана на телевізорі. Ви повинні отримати список джерел. Вам просто потрібно додати телевізор до схвалених пристроїв вашого ноутбука.

Для цього перейдіть у налаштування, Підключені пристрої та Додати пристрій. Виберіть свій телевізор зі спадного меню. Потім ноутбук відобразиться на телевізорі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися