П’ятниця, 19 Липня, 2024

Глобальне потепління загрожує інтернету: як бездротові технології можуть врятувати

Глобальне потепління – це не лише спека в регіонах, які ще десятиліття назад вважалися прохолодними. Це також радикально нова погода в цих регіонах, включаючи потужні зливи, штормовий вітер, град тощо. Інфраструктура інтернету виявляється часто неготова до такої погоди і жителі залишаються без онлайну через порвані інтернет-дроти. Забезпечити інтернет навіть при потужній непогоді можуть допомогти бездротові технології.

Бостонський стартап Climate Resilient Internet LLC (CRi) презентував платформу, яка дозволяє передавати дані без використання традиційних оптоволоконних кабелів. Такі кабелі лежать в основі швидкісного інтернету, з’єднуючи будинки користувачів, вежі мобільного зв’язку, дата-центри. Розриви оптоволоконних кабелів щороку приносять збитки на сотні мільйонів доларів.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram: https://t.me/techtodayua

У CRi розробили системи, які передають дані за допомогою радіохвиль дуже високої частоти, їх ще називають міліметровими хвилями. Зараз у компанії просувають свою платформу як тимчасове рішення для відновлення інтернету після природніх катаклізмів. В майбутньому розробники хочуть витіснити оптоволоконні кабелі взагалі.

Інтернет-компанії та провайдери інтернет-послуг сьгодні шукають способи створення систем, які здатні витримати екстремальну погоду.

«Ми будемо бачити більше штормів, і стійкість мережі залишиться питанням», – каже професор електричної та комп’ютерної інженерії Університету Нью-Йорку Сандіп Ранган.

Ранган заснував стартап AeroNet, який є одним з найбільших інтернет-провайдерів Пуерто-Ріко. Цей регіон в 2017 році постраждав від потужного урагану Марія, який знищив великий відсоток інфраструктури острову. Постраждали також наземні та підземні оптоволоконні кабелі.

AeroNet заключило партнерство з CRi щодо використання бездротових технологій в якості основної інфраструктури. Мережу перебудовували протягом чотирьох місяців, оскільки були зруйновані стовпи та вежі електричних та телекомунікаційних мереж.

За матеріалами: Scientific American

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися