Неділя, 25 Лютого, 2024

Літаючі дрони в ролі вишок мобільного зв’язку

Базові станції мобільного зв’язку є дорогими інженерними конструкціями, що обмежує швидкість розгортання покриття. Цю проблему намагалися вирішити Google, Facebook, SpaceX, представляючи технології роздачі інтернету з повітряних куль, висотних літаків та супутників. Стартап Telefit пропонує значно дешевше та простіше рішення – використати квадрокоптер в ролі вишки мобільного зв’язку.

В якості літаючої основи використовується дрон, що за розміром наближається до столу. Живлення він отримує від наземного джерела по довгому кабелю. Це дозволяє йому залишатися в повітрі від кількох годин до кількох днів. В якості джерела може використовуватися сонячна панель, генератор чи стаціонарна енергосистема. При цьому енергоспоживання всієї установки не перевищує споживання мікрохвильовки.

Дрон здатний підійматися на висоту до 150 метрів, що в декілька разів вище типової вежі стільникового зв’язку. Це забезпечує більше покриття, а також компенсує високий шум, що створює літальний апарат.

Вартість одного дрона складає $40 000. Вони повністю автоматизовані, але потребують пілота для злету та посадки.

Новинка вже проходила тестування. Мобільні оператори Verizon та Orange восени 2019 року використали обладнання Telelift для забезпечення інтернетом учасників та глядачів французького національного чемпіонату з серфінгу.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися