Неділя, 14 Квітня, 2024

Найкращі веб-сервіси для зберігання файлів

Використання спеціалізованих інтернет-сервісів для зберігання та обміну файлами вирішує кілька проблем. По-перше, ви резервуєте свої дані, по-друге, можете обмінюватися файлами з іншими людьми або організувати спільну роботу над документами.

cloud_service_1

Щоб оцінити можливості зберігання файлів онлайн, пропонуємо скористатись нашою добіркою найпопулярніших «хмарних» сховищ.

Google Drive

Адреса: https://drive.google.com

google-drive-logo«Хмара» від Google пропонує 15 ГБ дискового простору. Але майте на увазі, що цей обсяг ділиться між усіма сервісами Google: Gmail, «Google фото», «Google документи» тощо. Також ці гігабайти використовуються для зберігання резервної копії даних Android-пристроїв.

Доступ до Google Drive надається як через веб-інтерфейс, так і за допомогою додатків для платформ Windows, Mac OS, Android та iOS.

Якщо обсягу в 15 ГБ виявиться замало, є можливість додатково купити від 100 ГБ ($1,99/міс.) до 30 ТБ ($299,99/міс.) дискового простору.

Dropbox

Адреса: http://www.dropbox.com

Dropbox_LogoБазово користувачеві надається 2 ГБ дискового простору безплатно. Додатковий обсяг можна отримати, розпочавши використання мобільних додатків Dropbox. Система запрошень дозволяє збільшити обсяг хмарного сховища до 16 ГБ – по 500 МБ за кожного користувача. Завдяки спільним акціям з різними компаніями користувачі мають змогу зберігати додатково десятки гігабайтів даних, щоправда, такі щедроти діють обмежений час.

Dropbox має вбудовані інструменти автоматичного завантаження з камери гаджета, перегляду офісних документів, відображення каталогів з фото у вигляді галерей та чимало інших корисних функцій.

Сервіс пропонує додатково 1 ТБ для збереження даних за $9,99/міс. або $99/рік. За додаткові $39 на рік є можливість збереження версій файлів, тобто відновити документ, який було давно змінено чи видалено.

Недолік сервісу – постійна зміна умов отримання додаткового простору та не завжди надійний захист користувацьких даних.

Робота з Dropbox можлива через веб-інтерфейс та додатки для Windows, Mac OS, Android, Linux та iOS.

OneDrive

Адреса: http://onedrive.com

microsoft-one-drive-cloud-storage-logoOneDrive – перейменований у лютому 2014 сервіс Microsoft SkyDrive, який базується на «хмарній» організації зберігання даних з функціями обміну файлами. Сервіс OneDrive відразу інтегрований з платформою Office 365 і дозволяє створювати, редагувати та зберігати файли Excel, OneNote, PowerPoint і Word.

Сервіс OneDrive дозволяє зберігати на даний час безплатно 5 ГБ (хоча раніше пропонувалося 15 ГБ) інформації в упорядкованому за допомогою стандартних папок вигляді. Для зображень доступний попередній перегляд у вигляді ескізів, а також їхній перегляд у вигляді слайдів.

OneDrive дозволяє зберігати додатково 50 ГБ даних за $1,99 на місяць або 1 ТБ за $6,59 на місяць у випадку використання Office 365.

Сервіс доступний як через веб-інтерфейс, так і за допомогою додатків для Windows, Mac OS, Android, iOS.

Mega

Адреса: https://mega.co.nz

01_mega_logo-010815«Хмара» Mega (Mega Encrypted Global Access) – амбітний сервіс обміну файлами від Кіма Доткома (Kim Dotcom), засновника легендарного Megaupload.

Головна особливість Mega – у високій конфіденційності: весь контент шифрується прямо в браузері за допомогою алгоритму AES. Користувачі можуть передавати один одному файли в зашифрованому вигляді, але при цьому всі дані зберігаються в «хмарі». Ключі доступу до файлів не публікуються у відкритому доступі, а поширюються за схемою Friend-to-Friend, шляхом обміну між користувачами, які довіряють один одному.

Мega пропонує 50 ГБ «хмарного» простору безплатно, залежно від тарифного плану є можливість отримати 4 ТБ за $8,33 на місяць. Однак сервіс має і недоліки, зокрема, Mega поступається іншим сховищам щодо можливостей синхронізації з різними пристроями.

Сервіс доступний у вигляді розширень до браузерів Firefox, Chrome та додатків для Windows, Mac OS, Android, Linux.

Box.net

Адреса: http://box.net

box-net-logo«Хмарне» сховище даних, яке дозволяє зберігати файли, а також організовувати спільну роботу над документами. Сервіс має вбудовані інструменти перегляду офісних документів а також можливість надавати спільний доступ до файлів або папок прямо з мобільного пристрою. Розробникам вдалося інтегрувати в мобільний додаток нативний пошук Android, за рахунок чого пошук файлів став швидшим і точнішим.

Для персонального використання Box.net надає 10 ГБ «хмарного» простору, але максимальний обсяг файлу, який можна завантажити у «хмару», становить 250 МБ. За 8 євро (232 грн) на місяць користувач може зберігати до 100 ГБ даних, а максимальний ліміт для одного файлу складає 5 ГБ.

Box.net доступний через веб-інтерфейс та додатки для популярних мобільних платформ.

eDisk

Адреса: http://edisk.ukr.net

edisk_ukr2Просте веб-сховище обсягом 4 ГБ, яке надається користувачам пошти від ukr.net. Робота із сервісом здійснюється лише через веб-інтерфейс, який нагадує звичний менеджер файлів. Підтримуються основні операції з файлами: перегляд (не для документів), переміщення, копіювання, видалення. Видалені файли опиняються в «кошику», також присутня можливість відновлення.

Спільний доступ до файлів можливий лише для зареєстрованих користувачів порталу ukr.net.

Яндекс.Диск

Адреса: http://disk.yandex.ua

yandex_disk«Хмарина» від Яндексу пропонує 10 ГБ для зберігання файлів. Додатковий обсяг можна отримати через систему запрошень або шляхом участі в різноманітних акціях. Сервіс підтримує найбільш затребувані користувачами функції: редагування офісних документів онлайн, автоматичне завантаження фото та відео з мобільних пристроїв.

Розцінки на додатковий простір демократичні і починаються від 30 рублів (приблизно 12 грн) на місяць за 10 ГБ або 300 рублів (120 грн) на рік.

Робота із сервісом можлива через веб-інтерфейс та додатки для Windows Mobile, Android та  iOS.

4shared

Адреса: http://www.4shared.com

4shared_02«Хмарний» сервіс для зберігання та обміну файлами з веб-інтерфейсом, який нагадує стандартний переглядач Windows. Спочатку користувач має в розпорядженні безплатні 10 ГБ простору, а після підтвердження адреси електронної пошти доступний обсяг збільшується на 5 ГБ.

Після завантаження файлу користувач отримує унікальне посилання, за яким згодом інші користувачі зможуть завантажити файл. Усі завантажені файли зберігаються протягом 180 днів із часу останнього відвідування облікового запису. Файли преміум-користувачів зберігаються на весь термін дії облікового запису.

За зберігання додаткових 100 ГБ даних доведеться заплатити $9,95 на місяць або $78 на рік.

1 коментар

  1. А Облако Mail.Ru забыли. Раньше 100 Гб давали, была акция 1 Тб пожизненно, я получил. Сейчас 25 Гб дают. Правда, ограничение на размер файла до 2 Гб – фильмы в высоком качестве не зальешь. А для этого (фильмы, сериалы, телепередачи) использую Google-Фото – настроить должным образом, чтобы файлы не занимали место на диске. Видео до FullHD включительно, размер файла – до 10 Гб. Используется ютубовский плеер, алгоритм сжатия аналогичен ютубовскому – качаем торрент HDTV TS 1080i, перегоняем конвертером в MKV без перекодирования видео, звук обычно MP2 можно переконвертировать в AAC 48000 Hz 192 Kbps stereo (TS не поддерживается сервисом), полученный MKV закачиваем. Если после обработки скачать MP4 1080p с помощью Flash&Video Downloader или AdBlock (оба для Firefox), с 5 с чем-то гигабайт (стандартный полуторачасовой фильм, например, с канала Россия 1 HD) получаем MP4 около 2 Гб – нормально смотрится на телевизоре 32” и места на диске много не занимает. При необходимости можно и оригинальный файл скачать. И никаких заморочек с авторскими правами, над чем маниакально трясется Ютуб – все мои видео на месте.

Comments are closed.

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися