Неділя, 21 Квітня, 2024

Огляд електронної книги Onyx Boox Chronos

Китайська компанія Onyx спеціалізується на випуску електронних книг з 2009 року. Чим цікава її нова модель? Chronos орієнтований на користувачів, котрі багато працюють з літературою, яка містить креслення, а також з книгами у форматах PDF і DjVu. Рідер оснащений 9,7-дюймовим екраном E Ink, є Wi-Fi, Bluetooth, підсвічування екрана, і працює він на Android.

Onyx Boox Chronos. Огляд

Комплектація та упаковка

  • Рідер Onyx Boox Chronos
  • Адаптер зарядного пристрою
  • Кабель USB/microUSB
  • Документація

Onyx Boox Chronos. Що в коробці

Усе це виробник помістив у картонну коробку, на стінках якої багато корисної інформації, що стосується цього пристрою.

Технічні характеристики

Розміри – 258,2х177,3х9,5 мм.
Вага – 450 г.
Дисплей – 9,7 дюйма, сенсорний, E Ink Carta, 825х1200, контрастність – 14:1, 16 градацій сірого кольору.
Підсвічування – MOON Light.
Операційна система – Android 4.2.2.
Оснащення – 2-ядерний процесор на 1 ГГц, 512 МБ оперативної пам’яті, 8 ГБ вбудованої + слот microSD.
Бездротові інтерфейси – Wi-Fi: IEEE 802.11b / g / n, Bluetooth 4.0.
Підтримувані формати файлів – TXT, HTML, RTF, FB2, FB2.ZIP, FB3, DOC, DOCX, PRC, MOBI, CHM, PDB, ePub, DjVu, PDF, CBZ, CBR, JPG, PNG, GIF, BMP.
Акумулятор – 3000 мА·год.

Onyx Boox Chronos. Де купити першим

Матеріали та якість реалізації корпусу

Ключовий матеріал тут – алюмінієво-магнієвий сплав. Крім того, на стику тильної панелі і нижнього ребра пригвинчена пластикова вставка – характерні головки гвинтів навряд чи можна не помітити.

Зі збіркою все цілком гаразд – жодних претензій до виробника щодо цього в мене не виникло.

Ергономіка

Основне управління рідером покладено на сенсорний дисплей, але деяка кількість функцій дісталася і чотирьом апаратним клавішам. Усі вони реалізовані праворуч від екрана. Натисканням на верхню можна викликати контекстне меню в деяких розділах. Дві кнопки, розташовані далі, – це клавіші перегортання сторінок під час читання або ж навігації по підміню «Бібліотека». Ну й остання кнопка дозволяє повернутися в попереднє підменю, а в режимі читання викликає одне з двох контекстних меню.

Тильна панель примітна вже зазначеною вище пластиковою вставкою, на якій кілька рядків технічних даних про новинку.

Onyx Boox Chronos. Тильна панель

І, нарешті, знизу облаштована кнопка ввімкнення/вимкнення живлення, в яку інтегровано світлодіод. Ще тут порт microUSB, а також «втоплена» кнопка перезавантаження і слот для карток microSD.

Onyx Boox Chronos. Нижня грань

Дизайн

Onyx Boox Chronos – володар досить тонкого і вельми акуратного корпусу, у якого до того ж обтічні кути. Так, погоджуся: з одного боку, абсолютно нічого незвичайного з точки зору новизни в промисловому дизайні. З іншого ж – поєднання тонкого обтічного корпусу з алюмінієво-магнієвого сплаву з дисплеєм на 9,7 дюйма і симпатичним чохлом в комплекті поставки все ще здатне підкупити.

Екран і підсвічування

Головна особливість Onyx Boox Chronos – 9,7-дюймовий дисплей, що і дозволило виробникові позиціонувати девайс, перш за все, як пристрій для комфортної роботи з різною технічною літературою, яка, зокрема, містить креслення, а також книгами у форматах PDF і DjVu та іншим подібним контентом.

Роздільна здатність не найбільш вражаюча, але і водночас непогана – 825х1200 точок.

Onyx Boox Chronos. Качество дисплея

Під час роботи з пристроєм при потраплянні на панель сонячних променів жодних проблем з відображенням інформації я не помітив.

З відповідного підменю налаштувань доступна можливість встановити час автоматичного відключення дисплея при заданому періоді бездіяльності. Також можна налаштувати тайм-аут вимкнення живлення або вимкнення модуля Wi-Fi, якщо певний час відсутня мережева активність.

Підсвічування MOON Light мені також сподобалось. Необхідні світлодіоди тут розташовані не відразу за дисплеєм, а по його периметру. Таким чином, світло розсіюється в сторони, а не прямо в очі користувача, що значно зменшує навантаження.

Onyx Boox Chronos. Як працює підсвітка Викликати її легко майже з будь-якого підменю. Регулювання рівня яскравості тут же за спеціальною шкалою.

Пам’ять

Згідно з офіційними даними, у Onyx Boox Chronos 8 ГБ вбудованої пам’яті. Разом з тим, близько половини вже спочатку зайнято ОС, різними технічними файлами плюс невеликою кількістю завантажених виробником у пам’ять рідера книг.

Розширення «штатного» обсягу реалізовано за рахунок карток microSD до 32 ГБ включно.

Акумулятор і автономність

Onyx Boox Chronos отримав акумулятор на 3000 мА·год.

За своїми спостереженнями можу сказати, що якщо ви будете користуватися рідером без підсвічування і того ж модуля Wi-Fi, одного заряду на 100% вам повинно вистачати на 4 тижні при 3-годинному щоденному читанні. А ось якщо без підсвічування і згаданого модуля ніяк, тоді автономність скоротиться майже вдвічі. Проте, втім, це також цілком непогано.

Операційна система і «залізо»

Працює девайс під управлінням ОС Android 4.2.2. Приємним бонусом можна назвати також доступ до магазину додатків Google.

В основі – 2-ядерний процесор на 1 ГГц (точна модель не вказується). Обсяг оперативної пам’яті – 512 МБ.

Із бездротових модулів та інтерфейсів – Wi-Fi і Bluetooth. Також є GPS.

Формати й особливості читання

Onyx Boox Chronos підтримує роботу з такими форматами текстових документів: TXT, HTML, RTF, FB3, FB2, FB2.zip, DOC, DOCX, PRC, MOBI, CHM, PDB, DOC, EPUB, PDF і DjVu.

У мене була можливість порівняти зручність роботи з кресленнями на 6-дюймовому рідері і 9,7-дюймовому Chronos. За підсумками я схильний погодитися з позиціонуванням виробника: для такої роботи 9,7 дюйма зручніше за 6. Звичайно ж, можна вдатися до мультитачу, але це далеко не одне і те саме, вже повірте.

Доступ до всієї наявної в пам’яті девайса літератури здійснюється в меню «Бібліотека».

Швидкість відкриття книг мені сподобалася, за рідкісним винятком, якщо вже мова йде про досить великий файл. У цьому випадку помітні невеликі «роздуми» системи, які, втім, все одно не дратують.

Перегортання сторінок під час читання виконується двома варіантами – за допомогою сенсорного дисплея, де користувач може «перекидати» їх, як сторінки паперової книги, і за допомогою зазначених вище апаратних кнопок.

Під час читання користувач може перекладати незрозумілі слова і навіть фрази (встановлено два словника), масштабувати текст, створювати закладки, працювати з підсвічуванням та ін. Весь цей потенціал зосереджений у двох контекстних підменю. Як їх активувати, я вже говорив вище.

Інші функції

Однак окрім основної функції – читання – рідер «навчений» також показувати фотографії (правда, в чорно-білому форматі). Ще в ньому є встановлений клієнт електронної пошти, калькулятор та інші додатки.

Замість висновків

Що ж, якщо підсумувати можливості Onyx Boox Chronos і його вартість, перед нами один із найдоступніших рідерів з 9,7-дюймовим дисплеєм, збалансованою функціональністю, непоганою автономністю і повноцінною Android з доступом до магазину додатків Google.

Орієнтовна вартість – 5400 гривень

Продукт надано прес-службою ONYX BOOX

Решодько Сергій
Решодько Сергій
Сергій займається IT-журналістикою більше 15 років. Він знається на «залізі» та готує пише огляди для TechToday.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися