Хімія в смартфоні

Дізнавшись, за допомогою яких додатків можна вивчати математику та фізику, перейдемо до ще однієї цікавої та корисної, але водночас і складної науки — хімії.

Таблиця Менделєєва

Періодична система елементів — одна з найважливіших речей у вивченні хімії. Вона, звісно, є в кожному тематичному підручнику і висить у кабінетах хімії, але й у смартфоні не завадить. Там вона завжди буде під рукою й до того ж інтерактивна. Один з таких додатків називається відповідно – «Таблиця Менделееєва». Там є інформація про всі наявні елементи, усі воні розподілені за відповідними кольоровими групами.

Клацнувши на ту чи іншу іконку, можна отримати детальну інформацію про елемент. Вона подається двома способами. У тому ж вікні даються його скорочені характеристики. А якщо потрібна детальніша інформація, то її можна отримати в окремому розділі, що присвячений виключно вибраному елементу. Там є інформація про властивості атома, матеріалу, термодинамічні та електромагнітні характеристики, реакційні та ядерні властивості.

У платній версії програми (а коштує вона трохи більше 22 грн) є також таблиця розчинностей матеріалів, а також можливість пошуку по базі даних. Сам додаток доступний серед інших й українською мовою, а завантажити його можна з Google Play.

Химия Х10

Цей додаток навряд чи сподобається вчителям, адже в ньому є великий розділ під назвою шпаргалки. Але в «Хімії Х10» і окрім підказок є ще багато чого корисного.

Так, матеріал, що поданий у «Шпаргалках», досить великий. Він скоріше підходить не для списування, а для повторення вивченого матеріалу з органічної та неорганічної хімії. У ньому є багато підрозділів, що дозволяє повторювати великі об’єми матеріалу. Робити це можна, наприклад, у транспорті перед контрольною, тож нічого поганого в цьому немає. А от функції розв’язання задач та знаходження молярної маси дозволяють вирішувати завдання, практично не задумуючись, що навряд чи принесе велику користь у вивченні предмету. З іншого боку, таким чином можна перевіряти власні рішення.

З корисних інструментів у додатку присутні конвертер величин та таблиця Менделєєва. Остання, правда, досить незручна у використанні і явно поступається додатку, про який ми розповідали вище. А от конвертер цілком функціональний і дозволяє працювати з масою, об’ємом, температурами, хімічною кількістю, долями та відсотками.

Додаток доступний російською мовою. Він безплатний, а знайти його можна в Google Play.

Хімія

Цей додаток не розрахований на вивчення матеріалу, а є інструментом, що має допомагати у вирішенні задач. Він складається з трьох розділів: таблиці Менделєєва, таблиці розчинності і калькулятора хімічних реакцій. Оскільки при першому запуску відкривається саме цей інструмент, розпочнемо з нього.

Інтерфейс тут доволі скромний і складається лише з одного рядка, куди треба вписати формули речовин та дії, що над ними треба провести. Після цього в тому ж вікні отримуємо результат з формулами та детальними поясненнями щодо кожної реакції та створення нових речовин.

Таблиця Менделєєва доволі функціональна, але за однієї умови – наявності інтернету. При виборі того чи іншого елемента йде переадресація на його сторінку у Вікіпедії. Але якщо з’єднання з мережею нема, то цього не відбувається. У додатку ж можна дізнатися тільки ту стандартну інформацію, яку прийнято писати в таблиці.

Ну а таблиця розчинності взагалі не інтерактивна. Проте вся необхідна інформація в ній присутня і працювати з нею можна легко. Хоча деяких функцій, наприклад, виведення на екран інформації по конкретному елементу, не вистачає.

Користуватися додатком можна безоплатно. У лоці калькулятора реакцій, правда, через це показується реклама. Завантажується програма з Google Play.

Химия, шпаргалки, общая химия

Незважаючи на дещо дивну назву, цей додаток має багато корисної інформації, яка викладена доступно та зрозуміло. Програма розповідає про основні поняття хімії, хімічні зв’язки, закономірності різноманітних процесів, розчинності та багато іншого

Кожний з розділів містить основну інформацію щодо теми та багато прикладів, що пояснюють теоретичний матеріал. Вона подається у вигляді тексту і схем, без будь-якого натяку на інтерактивність. Цим додаток нагадує простий довідник або підручник.

Додаток безплатний, але із переглядом реклами. Знайти його можна у Google Play.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я