Як Google допомагає мистецтву

У Google є багато проектів, які не так відомі, як пошуковик чи пошта. Проте і вони досить цікаві і заслуговують уваги. Один з них – Google Cultural Institute. Це безплатний сервіс, що дає змогу ділитися витворами мистецтва та історичними матеріалами  в інтернеті.

На цьому майданчику користувачі з усього світу можуть розміщувати свої матеріали та створювати власні галереї. На сайті є три головні напрямки – мистецтво, історія та чудеса світу. Кожна з цих категорій має безліч цікавих матеріалів.

Інші популярні теми – Перша та Друга світові війни, падіння Берлінського муру, вуличне мистецтво, роль жінок у культурі, історія Голокосту та історичні особистості.

Сервіс має пошуковий механізм. Окрім назв, матеріали можна шукати та сортувати за авторами, матеріалами, подіями, місцями, датами, особами та типом мультимедійних даних. Спочатку ця система виглядає досить незвично, але до неї швидко звикаєш.

Додавати матеріали можуть як окремі люди, так і організації. Для прикладу наведемо акаунт польського МЗС, що знайомить відвідувачів з культурою країни.

Кожен експонат має власну сторінку з коротким описом та посиланням на джерело.

Матеріалів щодо України поки що дуже мало. Наприклад, у подіях категорії чудес світу лише Куликовська битва та Монгольська навала. Загалом же на сервісі близько 5 тис. матеріалів, пов’язаних з нашою країною. В основному це світлини присвячені Голокосту та періоду Другої світової війни.

Якщо ж ви хочете детально ознайомитися з українським мистецтвом, радимо завітати на ресурс thereART, про який ми писали раніше.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я