Вівторок, 16 Липня, 2024

Як відшукати загублений Android-смартфон

Якщо ви загубили смартфон, є можливість знайти його за допомогою спеціальних додатків. Для цього потрібно завчасно увімкнути захисні функції апарата (задіяти захист за допомогою сканера відбитків пальців, активувати в налаштуваннях доступ за РІN-кодом чи графічним ключем) та встановити програмну «систему охорони». Наприклад, з-поміж розглянутих нижче. Для налаштування і роботи додатки потребують з’єднання з інтернет.

Google Device Manager

Захисні функції від Google є частиною можливостей облікового запису користувача. Для активації пошуку смартфона попередньо необхідно активувати її на смартфоні, після дій в акаунті на екрані пристрою з’явиться відповідне повідомлення.

android_anti_theft_01

Після цього в разі втрати гаджета можна побачити місцезнаходження на мапах Google, заблокувати пристрій або у віддаленому режимі стерти всі дані.

android_anti_theft_02

Також задля безпеки є можливість виходу з облікового запису Google на пристрої. На смартфон можна подзвонити, що допоможе у пошуках загубленого апарата вдома посеред безладу чи, наприклад, у лісі.

Avast Anti-Theft

Надзвичайно функціональна утиліта з широкими можливостями відстеження втраченого гаджета.

android_anti_theft_03

Для зручності роботи зареєструйтесь на сайті my.avast.com. Після надання додатку прав з керування пристроєм можна починати експерименти з численними налаштуваннями.

android_anti_theft_04

Для початку варто задати РІN-код для доступу до налаштувань самого додатка і розблокування пристрою. Впишіть повідомлення, що буде показуватися на заблокованому екрані, а також задайте «довірений» номер, на який будуть надсилатися звіти Avast Anti-Theft.

Активація стелс-режиму також не буде зайвим кроком для убезпечення гаджета: значок додатка зникне з меню, а доступ до налаштувань буде можливий лише із заблокованого екрана.

android_anti_theft_05
Клікніть для перегляду зображення в повному розмірі

У разі необхідності додаток підтримує керування смартфоном за допомогою команд з SMS-повідомлень. Перелік команд міститься в налаштуваннях, однак усі зазначені операції простіше виконувати через веб-інтерфейс my.avast.com.

android_anti_theft_06
Клікніть для перегляду зображення в повному розмірі

Можливості з віддаленого управління дозволяють увімкнути переадресацію викликів на пристрої, отримати списки дзвінків, контактів та повідомлень, побачити місцезнаходження смартфона на карті, заблокувати пристрій, увімкнути сирену, стерти дані, отримати фото з камери чи запис з мікрофона.

Prey

Принцип роботи додатка схожий з Avast, проте буде до вподоби користувачам, які не бажають мати справу з великою кількістю опцій. Початковий етап налаштувань передбачає створення паролю та облікового запису на сайті додатка.

android_anti_theft_10
Клікніть для перегляду зображення в повному розмірі

Prey підтримує управління за допомогою SMS-повідомлень, синтаксис команд зазначено в налаштуваннях.

Клікніть для перегляду зображення в повному розмірі
Клікніть для перегляду зображення в повному розмірі

Через веб-інтерфейс можна переглянути місцезнаходження пристрою, увімкнути сирену, відправити на загублений апарат повідомлення, приховати активність самого додатка Prey, заблокувати смартфон. У налаштуваннях варто вказати події, у разі виникнення яких додаток інформуватиме вас  електронною поштою.

Клікніть для перегляду зображення в повному розмірі
Клікніть для перегляду зображення в повному розмірі

Цікава функція: Prey деактивує меню живлення, що не дозволяє вимкнути заблокований пристрій. На жаль, це спрацьовує не на всіх смартфонах.

Безплатна версія додатка дозволяє одночасно працювати з трьома пристроями.

Cerberus

Для початку роботи необхідно створити обліковий запис Cerberus та додати програму до списку адміністраторів пристрою. При можливості також надати додатку права суперкористувача – задля надійнішого захисту.

android_anti_theft_11

Наступний крок – налаштування програми. Тут є де розгулятися, очі просто розбігаються. Cerberus дозволяє заблокувати кнопки живлення та рядок стану, приховати додаток з меню. Додаток забезпечує резервне копіювання до «хмарних» сховищ (Dropbox, Google Drive), віддалене стирання даних внутрішньої пам’яті пристрою та картки пам’яті.

android_anti_theft_12

Віддалене керування смартфоном відбувається за допомогою SMS або через веб-сайт Cerberus. Шукати пристрій набагато зручніше саме через сайт.

Клікніть для перегляду зображення в повному розмірі
Клікніть для перегляду зображення в повному розмірі

Можливості Cerberus забезпечують не тільки стандартні операції, як-от стирання даних, блокування чи відстеження місцезнаходження смартфона, а й віддалене керування пристроєм: надсилання повідомлень, доступ до камери, мікрофона, bluetooth тощо.

android_anti_theft_13

Cerberus має надзвичайно широкі можливості для автоматизації роботи зі смартфоном. Функція AutoTasker призначена для створення сценаріїв, які виконуватимуться в разі виникнення певних подій. Наприклад, розблокування пристрою при підключенні до певної мережі Wi-Fi, активація режиму «в літаку» при під’єднанні зарядного пристрою та інші.

На жаль, усі функціональні можливості Cerberus доступні лише в платній версії, вартість річної ліцензії для одного пристрою становить 5 євро.

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися