Субота, 9 Грудня, 2023

Як забезпечити Wi-Fi роутер живленням коли вимкнули світло: усі доступні способи

В інтернеті ширяться поради як забезпечити Wi-Fi роутер живленням коли в будинку вимкнули електрику. Рішення досить просте і потребує лише павербанка та модуля для підвищення напруги. Але ці модулі розкупили і знайти такий можна лише дивом. Тому розповідаємо усі можливі способи як живити роутер, що розрахований на 12 Вольт.

Перш, ніж починати готувати акумуляторне живлення для свого роутера спершу дізнайтеся його характеристики. На корпусі роутера або на його блоці живлення подивіться його робочу напругу (вольти) та струм споживання (ампери).

Павербанк та модуль підвищення напруги

Найпростіший спосіб створити автономне живлення для роутера – використати звичайний павербанк, що видає 5 вольт та модуль, який підвищить цю напругу до 12 вольт.

УВАГА: підвищувальні модулі розраховані видавати напругу в певному діапазоні, зазвичай до 30 вольт. Перед першим підключенням роутера обов’язково за допомогою мультиметра переконайтеся, що на виході модуля виставлено 12 вольт. Якщо модуль видає щось інше – покрутіть резистор налаштування (синій квадрат з жовтим круглим елементом зверху).

Підвищення напруги відбувається за рахунок збільшення струму, який віддаватиме павербанк. Павербанку потрібно буде віддавати струм для роутера та струм для підвищення напруги.

Скажімо, роутер споживає 1 ампер при 12 вольтах. Таким чином, павербанку потрібно віддавати загальний струм в 3,4 ампери (2,4 ампери на підвищення + 1 ампер для роутера).

Якщо павербанк не в змозі віддавати потрібний струм – він вимикатиметься від перенавантаження. Але сучасні роутери споживають мало і зазвичай можливостей павербанка вистачає.

Павербанк з USB-C та Power Delivery

Деякі з сучасних павербанків, що видають струм через роз’єм USB-C (є ті, що лише заряджаються самі по USB-C), підтримують технологію Power Delivery. Це означає, що вони уже мають перетворювач, що піднімає напругу до 12 вольт.

Щоб активувати видачу 12 вольт на роз’ємі USB-C павербанка знадобиться USB-C Power Delivery тригер. Наприклад, такий: https://www.rcscomponents.kiev.ua/product/triger-protokoliv-zaryadki-pd2-0_155296.html

Підключіть цей тригер до павербанка, виставте на ньому 12 вольт, а потім у роз’єм на тригері вставте саморобний кабель зі штекером для роутера, який виглядає приблизно як на малюнку:

При перебиранні напруги вона змінюватиметься ступінчасто: 5, 9, 12, 20 вольт. Уважно дивіться, щоб помилково не активувати 20 вольт – це забагато для роутера, розрахованого на 12 вольт.

Автомобільний джамп-стартер

Автомобільний джамп-стартер – це звичайни павербанк, в якому три літій-іонні акумулятори з’єднані послідовно. При такому з’єднанні напруга кожного акумулятора додається до загальної і тому він видає на своїх крокодилах 4,2+4,2+4,2=12,6 вольта.

Приєднайте червоний крокодил джамп-стартера до червоного дроту штекера роутера, чорний крокодил – до чорного дроту.

Три павербанки послідовно

Якщо є три павербанки – їх можна з’єднати послідовно. Ємність такої збірки буде як у найменшого павербанка. Струм, який віддає така збірка буде як у найслабшого павербанка. Але мінімально павербанки видають 1 ампер, тому цей параметр не буде обмеженням для більшості роутерів.

Три павербанки послідовно видають рівно 15 вольт (5+5+5) – це вище, ніж очікує роутер. Перевищення невелике, тому роутер не має згоріти. Але усі ризики стосовно свого конкретного девайсу ви берете на себе.

Під’єднайте павербанки та роутер як на картинці:

Автомобільний акумулятор

Звичайний свинцево-кислотний акумулятор для легкового автомобіля має робочу напругу 12,6 вольта і саме цього потребує роутер.

Потрібно купити штекер з кабелем чи розрізати кабель блока живлення роутера. Потім червоний дріт закріпити на клемі акумулятора зі знаком +, чорний – на клемі зі знаком мінус.

Акумулятор ноутбука

Багато ноутбуків мають акумулятор, на якому написано 11,4 вольта. Повністю заряджений такий акумулятор видає 12,6 вольт, а тому підходить для живлення роутера.

Якщо на акумуляторі не позначено розміщення плюса та мінуса – знайдіть їх за допомогою мультиметра чи автомобільного світлодіодного індикатора напруги (індикатор на лампочці розжарювання не підходить).

Приєднайте червоний дріт штекера до плюсової клеми, чорний – до мінусової.

Акумулятор шуруповерта

Деякий акумуляторний електроінструмент, наприклад, компактні шуруповерти, працюють від батарей з напругою 12 вольт, оскільки там ті самі три послідовно з’єднаних літій-іонні акумулятора.

За допомогою мультиметра чи автомобільного світлодіодного індикатора напруги знайдіть плюсовий та мінусовий контакт цієї батареї.

Під’єднайте штекер роутера до цих контактів будь-яким зручним способом, наприклад, крокодилами.

Три літій-іонні акумулятори в холдерах

Можна самому набрати батарею із трьох послідовно з’єднаних літій-іонних акумуляторів. Найкраще, якщо вони будуть формату 18650 – це найпоширеніший та найдоступніший формат акумуляторів.

Для нього у продажу є холдери, тому акумулятори можна вставляти як батарейки – жодного паяння. Маючи три акумулятори у холдерах з’єднайте їх послідовно як на малюнку.

Є навіть холдери на три акумулятора з послідовним з’єднанням:

Пам’ятайте, що така конфігурація не має захисту від глибокого розряду, але це не страшно – роутер вимкнеться раніше, ніж акумулятори глибоко розрядяться.

Головне – правильно заряджайте кожен акумулятор із такої збірки. Користуйтеся спеціалізованими зарядними пристроями для акумуляторів формату 18650.

Акумулятори для радіокерованих моделей

У продажу уже є збірки з літієвих акумуляторів на 12 вольт – вони призначені для радіокерованих літаків та машин.

Просто підключіть червоний дріт штекера роутера до червоного вихідного дроту такого акумулятора і чорний – до чорного.

Пам’ятайте, що для заряджання акумулятора для радіокерованих моделей потрібен спеціалізований зарядний пристрій. Він коштує досить суттєвих грошей і його потрібно купити одразу при покупці акумулятора. Не намагайтеся заряджати такий акумулятор у інший спосіб.

 

5 КОМЕНТАРІ

  1. А який сенс робити живлення роутера, якщо провайдер жлоб, і не встановив на своїх станціях акумулятори.

  2. Підтримаю Василя …марна трата часу … роутер працюе а провайдер не надае інтернет …на звернення а в нас нема світла …того неможемо надати зв’язок !

  3. Якщо у вас Powerbank підтримує будь який рівень напруги 5v, 9v, 12v, то ніякого підвищувального кабеля не треба, береться звичайний на 12v до роутера на 12V. Все працює, я на своэму роутері особисто перевіряла! Головне, щоб кабель ви купили дієвий.
    А от, з вашої статті, не зрозуміла, навіщо тригер для Type-C виходу??? Чому це він сам не підслаштовується??? Він такий же як і USB виходи 5v, 9v, 12v
    Тобто USB самі підлаштовуються, а Type-C ні? Ой, спочатку самі протестуйте, а потім статті пишіть. Або поясніть чому потрібні підвищувачі та тригер, якщо сухасні Powerbank вже зі втроєними модулями на кожному гнізді, будь-то USB чи Type-C

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися