Четвер, 20 Червня, 2024

Забудьте про 5G, розробка 6G набирає обертів

Розвиток того, що стане мобільними мережами 6G, набирає обертів.  Новий фінський Консорціум прагне прискорити розробку радіотехнологій наступного покоління, а японо-Американський альянс прагне очолити стандартизацію технологій, які будуть необхідні для безпілотних додатків. Мережі 6G повинні з’явитися до 2030 року, але залишається безліч технічних проблем.

Розробка та впровадження 6G розглядається як можливість на трильйон доларів для індустрії мобільного зв’язку, в той час як технічне лідерство стає все більш політичним пріоритетом для багатьох урядів по всьому світу.

Підписуйтесь на наш Telegram

Хоча ще занадто рано прогнозувати, яку остаточну форму прийме стандарт 6G і які технології він включатиме, існують деякі правдоподібні припущення про його можливості і проблеми, з якими стикаються оператори, виробники і дослідники.

Зв’язок шостого покоління 6G

Мережі 6G забезпечать величезні швидкості, пропускну здатність і низьку затримку. В той же час очікується, що вони будуть набагато більш інтелектуальними і надійними. Це забезпечить не лише мобільний широкосмуговий зв’язок, а також дозволить надавати передові послуги, такі як по-справжньому захоплююча Розширена реальність (XR), високоякісні мобільні голограми і цифрові двійники.

Центральне місце в цих додатках буде займати здатність 6G компенсувати поточні обчислювальні обмеження, такі як невеликі можливості мобільних пристроїв, і інтеграція інтелектуальних даних в мережу.

Якщо вдасться досягнути найбільш амбітних цілей, то 6G забезпечить пропускну здатність в 100 разів більшу, ніж 5G, і зможе підтримувати 10 мільйонів пристроїв на квадратний кілометр.

Сигнали будуть поширюватися на висоту 10 000 метрів над поверхнею, забезпечуючи 3D-покриття: в небі, космосі і під водою. Всі ці можливості дозволять здійснювати інтелектуальне зондування, позиціонування, передові обчислення і отримання зображень високої чіткості.

Однак однією з найбільших проблем, ймовірно, буде спектр, оскільки 6G використовує ще більш високі частоти для максимального збільшення пропускної здатності, в тому числі на рівні 1 ТГц.

Фінляндія в центрі 6G

У центрі уваги нового проекту у Фінляндії знаходяться радіотехнології та спектр. Країна має довгу історію розвитку технологій мереж радіодоступу (RAN) і хоче зберегти цю спадщину при переході галузі з 5G на 6G.

Проект RF Sampo включає дев’ять компаній і три дослідницькі організації, в тому числі Nokia, Bittium і Університет Оулу.

“Фінляндія має сильні традиції в галузі радіотехнологій, які лежать в основі бездротових систем, – сказала Сайла Таммелін з Nokia, яка є промисловим керівником проекту. – RF Sampo націлений на підвищення конкурентоспроможності Фінляндії в галузі радіотехнологій, одночасно виходячи за рамки промислового 5G і переходячи до 6G.”

RF Sampo включає в себе розробку радіосистем, компонентів і алгоритмів. У ньому також розглядається розробка методів роботи, що дозволяють швидше впроваджувати інновації, наприклад, за допомогою більш ефективних методик моделювання.

Проєкт RF Sampo зосередиться на тому, щоб зробити радіотехнології 6G максимально ефективними, використовувати можливості нових частотних діапазонів і антенних технологій, а також створювати конструкції, які дозволять знизити складність 6G. Зокрема, він буде досліджувати нові радіочастотні технології як для 5G, так і для 6G, включаючи антенні структури, інтегральні схеми, нові радіочастотні архітектури та алгоритми.

Окремо Японія та США будуть спільно працювати над комерціалізацією технології атомного годинника в масштабі чіпа, які будуть необхідні для управління та визначення місця розташування безпілотних транспортних засобів і безпілотних літальних апаратів в режимі реального часу аналогічно GPS. Є надія, що технологія з’явиться до 2025 року, і зусилля будуть охоплювати цілий ряд галузей промисловості, включаючи автомобільний, мобільний і годинний сектори.

Враховуючи, що Китай матиме набагато більший вплив на розвиток 6G, ніж попередні покоління мобільного зв’язку, Японія та США сподіваються зберегти лідерство в галузі стандартизації.

За матеріалами: TechRadar

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися