Що робити, коли комп’ютер «не бачить» Bluetooth мишку

При підключенні мишки Bluetooth (працює без USB-ресивера) вона може не визначатися операційною системою комп’ютера. Причина може бути досить простою, і ось як її визначити та полагодити.

Для підключення Bluetooth-мишки до комп’ютера необхідно перевести маніпулятор в режим підключення. Це робиться натисненням на кнопку на корпусі девайсу. При цьому може спалахнути спеціальний світлодіод (якщо він є), який підтвердить, що мишка готова до під’єднання. У деяких мишках спеціальний світлодіод є, але він сигналізує про втрату зв’язку.

На ПК в розділі налаштувань пристроїв Bluetooth (точна назва цього пункту залежить від версії Windows) повинні відобразитися усі гаджети в радіусі покриття, в яких активна ця технологія зв’язку. Серед них повинна бути і ваша Bluetooth-мишка.

Якщо маніпулятора немає, спершу перевірте, чи працює Bluetooth на вашому ПК. Для цього спробуйте на комп’ютері під’єднатися до якихось інших завідомо робочих Bluetooth-пристроїв. Наприклад, власного смартфона чи планшета. При активації Bluetooth на мобільному девайсі він повинен з’явитися у вікні пошуку на ПК.

Далі спробуйте підключити мишку до іншого ПК. Відомі випадки, коли драйвери Bluetooth комп’ютера та мишки конфліктували. У такому разі допомагала заміна Bluetooth на ПК.

Коли програмні способи не допомогли, варто переходити до пошуку апаратної проблеми. Досить часто причина криється в кнопці, яка повинна переводити мишку в режим з’єднання. Використовуваний нині припій схильний до розтріскування, через що втрачається електричний контакт. В цьому разі мишка «не відчуває» натиснення кнопки.

Діагностувати проблемну кнопку можна за допомогою мультиметра. Розібравши мишку знайдіть на платі клавішу, яка вмикає режим під’єднання.Візміть мультиметр та переведіть його в режим вимірювання напруги до 20 вольт. Увімкніть мишку як звичайно та торкніться червоним щупом одного контакту кнопки, а іншим – мінусового контакту батареї. На дисплеї мультиметра з’явиться показання напруги.Утримуючи в такому положенні щупи мультиметра натисніть кнопку. Показання на екрані повинні впасти до нуля. Вони повернуться до попереднього значення коли ви відпустите кнопку.При дефекті пайки контактів кнопки напруга не буде опускатися до нуля. В цьому разі необхідно повторно пропаяти її виводи. Цю операцію можна провести самостійно, торкнувшись паяльником чи розігрітим до червоного кольору шматком дроту, або можна попрохати знайомого, який має відповідні навички.

Популярні записи:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я