Субота, 13 Липня, 2024

Ринок процесорів для смартфонів: Qualcomm займає 42%

Найбільшим виробником процесорів для мобільних гаджетів стала Qualcomm. Про це повідомили аналітики Counterpoint Research, які опублікували дослідження світового ринку «систем на чіпі» (SoC) для смартфонів і фаблетів. У третьому кварталі 2017 року галузь досягла рекордного обсягу, перевищивши позначку в $8 млрд. Зростання проти аналогічного періоду 2016 року склало 19%.

QualcommНа частку Qualcomm припадає 42% у загальному обсязі виручки від продажів SoC для мобільних апаратів. У штучному вираженні частка Qualcomm за підсумками третього кварталу склала 38%. На другому місці знаходиться Apple, яка утримує 20% галузі в грошовому вираженні. Замикає трійку MediaTek з квартальним результатом у 14%.

Також до п’ятірки найбільших виробників мобільних процесорів увійшли Samsung і HiSilicon (Huawei), частки яких у грошовому вираженні склали, відповідно, 11% і 8%. Ці дві компанії активно нарощують свої позиції: найбільше зростання виручки від реалізації чіпів для смартфонів у річному обчисленні показав Samsung – 69%. На другому місці за цим показником знаходиться HiSilicon з надбавкою в 50%. А ось Qualcomm додала лише 23%.

Директор Counterpoint Research Ніл Шах говорить, що індустрія мобільних процесорів вже не орієнтується на кількість ядер у чіпах. Замість цього виробники приділяють більше уваги доступним можливостям у чіпах, які реалізуються за допомогою спеціалізованих субпроцесорів. Наприклад, Apple та HiSilicon (Huawei) запустили системи на чіпі з виділеним блоком Neural Processing Units (NPUs), який дозволяє пришвидшити роботу штучного інтелекту. Ця тенденція, кажуть аналітики, продовжиться і нинішнього року.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися