П’ятниця, 1 Грудня, 2023

Як безкоштовно читати платні статті інтернет-видань

Через зменшення доходів від реклами все більше видань переходять на пряму оплату доступу до своїх публікацій. Якщо терміново потрібна стаття і немає часу платити, можна отримати доступ до такого матеріалу безкоштовно. Необхідно лише мати смартфон iPhone.

Користувач порталу Reddit під ніком u/UwUSoundRadio створив швидку команду Unpaywall. Вона дозволяє обходити блокування статей на новинних сайтах, і їх стає можливо вільно читати у браузері Safari на iOS 13.

Ось як виглядає розблокування статті на сайті Wall Street Journal, повну версію яких можна читати, лише оплативши доступ:

Спершу необхідно дозволити інсталяцію недовірених швидких команд. Для цього в налаштуваннях iPhone знайдіть «Швидкі команди» та активуйте опцію «Дозволити недовірені швидкі команди».

Встановити Unpaywall можна із сервера iCloud. Після інсталяції відкрийте статтю, яку хочеться прочитати, але яка закрита платним доступом. При появі вікна входу на новинний сайт для продовження читання натисніть кнопку «Поділитися». Знайдіть у списку програм Unpaywall та дозвольте цьому ярлику доступ до сайту. Відкриється Safari з повною версією статті.

Unpaywall працює в будь-якому браузері на iOS, але повна версія статті відкривається автоматично лише в Safari. Ця швидка команда знімає блокування з багатьох платних новинних сайтів. Найкраще вона працює на тих ресурсах, де під вікном входу відображається скорочена версія статті.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися