Четвер, 22 Лютого, 2024

Як на Ubuntu / Linux відновити мережевий доступ та інтернет

Операційна система Ubuntu / Linux абсолютно залежна від наявності інтернету, особливо це стосується встановлення додатків, які завантажуються з інтернет-репозиторіїв. Робота з мережею забезпечується додатком NetworkManager і він часто збоїть. У такому разі користувач потрапляє в замкнене коло: щоб реінсталювати NetworkManager потрібний інтернет, але інтернет не працює без NetworkManager. Ось, як можна відновити мережевий доступ.

Перевірте, що NeteorkManager не запущений. Для цього відкрийте налаштування ОС та перейдіть в розділ Network. Якщо бачите сповіщення, що мережевий менеджер повинен бути запущений – ОС не може його запустити.

Спробуйте запустити та активувати NetworkManager командами (вводьте з великими літерами):

sudo systemctl start NetworkManager.service

sudo systemctl enable NetworkManager.service

Якщо пакет NetworkManager видалено чи він пошкодився, візьміть будь-який гаджет з інтернет-доступом та перейдіть за посиланням http://security.ubuntu.com/ubuntu/pool/main/n/network-manager/ і скачайте останню версію пакету, наприклад, network-manager_1.36.4-2ubuntu1_amd64.deb.

За допомогою USB-носія перенесіть файл у свою систему Ubuntu, потім клацніть на ньому правою кнопкою миші, виберіть Open With > Software Install.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися