Вівторок, 21 Травня, 2024

Як подовжити автономну роботу ноутбука при перегляді YouTube

Власники деяких комп’ютерів при перегляді роликів YouTube у роздільній здатності вище 1080p та швидкістю 60 кадрів/сек можуть отримати завантаженість процесора на 100%. Знизивши її, можна подовжити термін автономної роботи ноутбука чи планшета.

Однією з можливих причин стовідсоткової завантаженості процесора може бути відеокарта, яка не підтримує кодек VP9. YouTube кодує в ньому ролики у високій роздільній здатності, і якщо немає апаратного декодера, відтворення відбувається програмно – силами центрального процесора.

Знизити навантаження можна, перевівши YouTube з кодека VP9 на кодек H264, який сьогодні підтримує майже будь-яка відеокарта. При цьому стануть недоступними відео у роздільній якості вище 1080р та використовуватиметься звук дещо зменшеної якості.

Спершу перевірте, чи дійсно причина високого навантаження на процесор криється у кодеку VP9. Для цього зайдіть на сторінку https://www.youtube.com/html5 та переконайтеся, що там вказаний VP9. Якщо його немає – причина завантаженості процесора в чомусь іншому.

Якщо VP9 використовується у вашому браузері, тоді встановіть плагін h264ify для примусового переведення YouTube на кодек h264. Він доступний для Chrome та Firefox. Повторно зайдіть на сторінку https://www.youtube.com/html5 і переконайтеся, що VP9 уже не використовується.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися