Android 9.0 Pie не дозволить повернутися на попередню прошивку

У щойно презентованій операційній системі Android 9.0 Pie заборонили відкат на попередні версії програмного забезпечення. У Google кажуть, що це повинно підвищити стабільність роботи і безпеку пристроїв.

Якщо після чергового оновлення смартфон перетворився на «цеглину», вже неможливо буде відновити його роботу, встановивши попередню версію прошивки. У щойно презентованій операційній системі Android 9.0 Pie заборонили відкат на попередні версії програмного забезпечення. У Google кажуть, що це повинно підвищити стабільність роботи і безпеку пристроїв.

Про заборону попередніх прошивок з’ясували учасники форуму XDA Developers. Вони дізналися, що в Android 9 за замовчуванням активна функція Rollback Protection. Вона забороняє смартфону завантажитися, якщо виявлено, що на нього встановили стару прошивку. Цю функцію презентували ще з випуском Android 8 Oreo, однак вона не була обов’язковою до використання. Однак на таких смартфонах, як Pixel 2, Razer Phone і OnePlus 6, виробники її використовували.

З виходом Android 9.0 всі пристрої під її управлінням будуть автоматично підтримувати функцію Rollback Protection. Однак, за даними учасників XDA Developers, функція Rollback Protection потребує наявності в програмному забезпеченні блоків Secondary Bootloader (SBL) та eXtensible Bootloader (XBL). Це збільшує затрати на розробку телефонів і для невеликих виробників може виявитися надто дорогим. Експерти сподіваються, що Google не зробить обов’язковою активацію Rollback Protection.

Днями Xiaomi також скористалася схожою функцією блокування старих версій прошивок у телефонах Redmi 6 Pro і Mi 6X. З виходом нового апдейту до MIUI 10 власники цих апаратів втратили можливість повертатися до попередніх версій програмного забезпечення.