Четвер, 30 Травня, 2024

Як подивитися, де знаходився ваш будинок у часи динозаврів

Континенти дрейфують зі швидкістю кілька міліметрів на рік, і мільйони років тому ваш будинок знаходився в зовсім іншому місці. Спеціальний інтернет-сервіс дозволить наочно подивитися, де було ваше помешкання в часи динозаврів, в еру кембрійського вибуху життєвих форм чи в інші цікаві епохи.

Віртуальний геохронологічний глобус дозволяє побачити, як виглядала поверхня нашої планети в різні епохи (Неопротерозой, Палеозой, Мезозой, Кайнозой), починаючи від часового проміжку в 750 мільйонів років тому. Дані про це надає проект PALEOMAP, і на глобус також накладено інформацію від проекту LocationIQ, що дозволяє шукати адреси.

У проекті реалізовано дві шкали:

– часова з 26 варіантами вибору (від 0 до 750 мільйонів років тому);

– за подіями з 20 варіантами вибору з глобальних подій (поява перших злаків, перших комах, перших ракоподібних тощо).

Щоб дізнатися положення своєї квартири у часи, наприклад, перших комах, потрібно в лівому верхньому кутку сторінки заповнити рядок у спеціальному полі. Адресу треба вписувати латиницею, причому сервіс намагатиметься доповнити її, тому залишиться вибрати із запропонованих варіантів.

Натискаючи на клавіатурі стрілки вліво і вправо, можна побачити, як змінювався рельєф планети у вибраному місці в різний час.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися