Субота, 2 Грудня, 2023

Як комп’ютерні ігри завоювали кінофільми

На початку ери тривимірних комп’ютерних ігор здавалося, що в майбутньому з розвитком технологій вони стануть схожими на голлівудські кінофільми. В іграх мали фокусуватися на розвитку характеру персонажа, несподіваних сюжетних поворотах, напруженій історії. Однак у реальності все сталося навпаки: фільми сьогодні стали схожими на відеоігри.

Яскравим прикладом такого ігрового кіно є сага про найманого вбивцю Джона Віка, третя частина якого вийшла на екрани нещодавно. У глядача створюється враження, що досить взяти в руки джойстик, і можна почати керувати головним героєм, ховаючись від куль та долаючи ворогів.

Однак не лише бойовики стали схожими на відеоігри. У вигляді RPG можна уявити серію «Форсаж» та «Гру престолів». У кожній є група персонажів, які чітко виокремлюються як головні, а решта – комп’ютерні NPC для наповнення чи злодії, яких потрібно здолати. Традиційно для жанру RPG герої починають з низького набору вмінь і впродовж історії стають значно могутнішими. Наприклад, у перших фільмах «Форсажу» герой Віна Дізеля є лише хорошим водієм та механіком. В останніх серіях – він уже супершпигун, який сам долає цілі розвідувальні управління.

Може здатися, що у фільмах герої завжди могутнішали впродовж історії, однак це не так. В історіях, наприклад, Джейсона Борна та Джеймса Бонда обидва були спочатку крутими шпигунами, і вони не отримували в наступних фільмах суперздібностей, а залишалися самими собою. Саме тому Джейсон Борн більшість часу втікає, а ось Джон Вік – полює на всіх, до кого дотягнеться. Гравцям культового бойовика Doom добре знайомий такий сюжет, в якому, попри всі загрози, потрібно йти вперед та розстрілювати ворогів.

Хоча фільми стали схожими на комп’ютерні ігри, це не обов’язково погано. Так, серія про Борна була емоційно насичена та напружена, якщо порівнювати із серією про Джона Віка. Але останній виглядає більш стильно та захопливо. Добре, якщо кіноіндустрія не буде скочуватися в якийсь один бік, і залишиться вибір стилів, в яких знімається кіно.

За матеріалами: Tech Crunch

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися