Як прибрати підвисання комп’ютера кожні кілька секунд

Якщо це звичайний жорсткий диск, тоді ці підвисання можна прибрати. Це також суттєво збільшить ресурс HDD, оскільки його головки зчитування та двигун відчувають менше навантаження.

Власники деяких ноутбуків могли помітити, що їхній комп’ютер при виконанні будь-яких дій спершу підвисає на кілька секунд. У такому разі перевірте, який накопичувач установлено в лаптопі. Якщо це звичайний жорсткий диск, тоді ці підвисання можна прибрати. Це також суттєво збільшить ресурс HDD, оскільки його головки зчитування та двигун відчувають менше навантаження.

Підвисання відбуваються через вбудовані налаштування у прошивці жорсткого диска. Вендори, такі як Seagate, Western Digital, Hitachi, Samsung, намагаються зробити свої диски максимально енергоефективними і налаштовують їх виключатися при відсутності активності протягом кількох десятків секунд. Вимикання добре чути – це різке клацання, що доноситься з корпусу ноутбука.

За потреби зчитати якийсь файл з диска необхідно спершу розкрутити механічну частину накопичувача та вивести головки зчитування у робоче положення. Цей процес займає кілька секунд, під час яких комп’ютер не реагує на будь-які дії користувача. Він супроводжується таким самим звуком клацання та звуком розкручування електродвигуна.

Прибрати клацання можна, заборонивши жорсткому диску вимикатися кілька секунд. У цьому допоможе крихітна утиліта Quiet HDD. Вона дозволяє налаштувати параметр APM, який встановлює час вимикання жорсткого диска. Встановіть його на 255, щоб накопичувач завжди знаходився в режимі очікування в розкрученому стані. Після цього розмістіть програму в автозапуску для автоматичного вмикання налаштувань при запуску ПК.