Субота, 9 Грудня, 2023

Як прибрати підвисання комп’ютера кожні кілька секунд

Власники деяких ноутбуків могли помітити, що їхній комп’ютер при виконанні будь-яких дій спершу підвисає на кілька секунд. У такому разі перевірте, який накопичувач установлено в лаптопі. Якщо це звичайний жорсткий диск, тоді ці підвисання можна прибрати. Це також суттєво збільшить ресурс HDD, оскільки його головки зчитування та двигун відчувають менше навантаження.

Підвисання відбуваються через вбудовані налаштування у прошивці жорсткого диска. Вендори, такі як Seagate, Western Digital, Hitachi, Samsung, намагаються зробити свої диски максимально енергоефективними і налаштовують їх виключатися при відсутності активності протягом кількох десятків секунд. Вимикання добре чути – це різке клацання, що доноситься з корпусу ноутбука.

За потреби зчитати якийсь файл з диска необхідно спершу розкрутити механічну частину накопичувача та вивести головки зчитування у робоче положення. Цей процес займає кілька секунд, під час яких комп’ютер не реагує на будь-які дії користувача. Він супроводжується таким самим звуком клацання та звуком розкручування електродвигуна.

Прибрати клацання можна, заборонивши жорсткому диску вимикатися кілька секунд. У цьому допоможе крихітна утиліта Quiet HDD. Вона дозволяє налаштувати параметр APM, який встановлює час вимикання жорсткого диска. Встановіть його на 255, щоб накопичувач завжди знаходився в режимі очікування в розкрученому стані. Після цього розмістіть програму в автозапуску для автоматичного вмикання налаштувань при запуску ПК.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися