Неділя, 21 Квітня, 2024

Як виконати чисте встановлення Windows 11

Чисте встановлення операційної системи часто є способом убезпечитись від можливих проблем. Таким чином можна бути певним у відсутності конфліктів, які виникають під час апдейтів чи встановлення патчів. Установлення ОС з нуля також є простим способом позбутися вірусів на комп’ютері, непотрібних чи сміттєвих додатків від попереднього користувача тощо.

Підготовка ПК до чистої інсталяції Windows 11

Завжди створюйте резервні копії. І якщо ви не виконуєте повне резервне копіювання регулярно, принаймні переконайтеся, що ви захистили свої важливі файли перед будь-яким серйозним оновленням або зміною системи, включаючи чисту інсталяцію ОС.

Чиста інсталяція Windows 11 із USB-накопичувача

Встановлення Windows 11 зі знімного USB-накопичувача є універсальним способом інсталяції ОС. Можливо, вам знадобиться доступ до іншого комп’ютера, щоб створити завантажувальний носій на USB-накопичувачі, якщо на поточному ПК немає придатної для використання ОС.

Існує кілька методів створення завантажувальних носіїв на USB-накопичувачі, зокрема за допомогою фірмового додатку Microsoft Media Creation Tool (https://www.microsoft.com/uk-ua/software-download/windows11).

Завантажте цей інструмент із веб-сайту Microsoft. Ви знайдете його під заголовком «Створити інсталяційний носій Windows 11». Після завантаження перейдіть до папки завантажень і двічі клацніть файл mediacreationtool.exe, щоб відкрити його. Прийміть ліцензійну угоду, коли додаток її запропонує.

Виберіть флешку зі списку накопичувачів та натисніть «Далі». Зачекайте, доки інструмент завантажить Windows 11 і завершить копіювання даних на завантажувальний носій.

Коли завантажувальна USB-флешка створена, перезавантажте ПК та відредагуйте параметри BIOS, щоб ваш комп’ютер завантажувався з USB, а не з HDD чи SSD. Якщо на ПК немає ОС – він автоматично завантажиться з USB-носія.

Деякі комп’ютери та ноутбуки дозволяють завантажуватися з USB-флешки без редагування BIOS, натиснувши певну клавішу під час завантаження, зазвичай F1, F2, F10, ESC.

Завантаживши комп’ютер з USB-флешки пройдіть процес установки Windows 11, дотримуючись вказівок інсталятора.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися