Субота, 9 Грудня, 2023

Курс з машинного навчання та інтелектуального аналізу даних у школі Vodafone Big Data Lab прочитає професор Олег Чертов

Школа Vodafone Big Data Lab залучила до розробки програми з підготовки data science спеціалістів провідних фахівців вищих навчальних закладів України і світу, які провели роботу з адаптації матеріалів відповідно до міжнародних стандартів науки про великі дані.

Базовий курс «Машинне навчання та інтелектуальний аналіз даних» розробив Олег Чертов, професор, доктор технічних наук, завідувач кафедри прикладної математики НТУУ «КПІ». Ініціатор першої освітньої програми з Data Science у вишах України. Архітектор найбільшої OLAP-системи в Україні, яка й донині працює у Державній службі статистики України. Консультант Світового банку та Фонду народонаселення ООН, координатор проектів Horizon 2020, NATO Science for Peace and Security, Volkswagen Foundation.

Програма курсу «Машинне навчання та інтелектуальний аналізу даних» передбачає вивчення предмету протягом 33 аудиторних годин. Курс містить 16 лекційно-семінарських занять, 5 практичних занять та екзаменаційну контрольну роботу.

Мета курсу – ознайомити слухачів із теоретичними основами та алгоритмами машинного навчання й інтелектуального аналізу даних, сформувати у них здатність самостійно вибирати та застосовувати відповідні математичні моделі й методи для розв’язання типових практичних задач із пошуку неявних закономірностей.

Після засвоєння матеріалу слухачі зможуть:

  • опанувати методологічні основи застосування алгоритмів машинного навчання й інтелектуального аналізу даних;
  • розумітися на принципах побудови векторних ознак, вирішальних правил та класифікаторів;
  • вибирати набір ознак (факторів) для класифікації чи регресії та проводити попередню обробку даних;
  • підбирати вид моделі машинного навчання залежно від задачі, що розв’язується;
  • виконувати обчислення, пов’язані з навчанням та роботою моделей машинного навчання та інтелектуального аналізу даних за допомогою мови Python та спеціалізованих бібліотек;
  • правильно інтерпретувати отримані результати навчання моделі;
  • будувати, навчати та оцінювати якість моделей машинного навчання, зокрема, основних класифікаторів, при розв’язанні задач.

Про Big Data Lab

Big Data Lab – це комплексний інтенсивний курс з підготовки data science спеціалістів, який передбачає вивчення фундаментальних математичних дисциплін з аналізу даних, доменну експертизу і практику з реальними знеособленими великими даними Vodafone.

Наразі триває відбір студентів. Заняття почнуться 15 вересня 2020 року і будуть проходити тричі на тиждень протягом шести місяців.

Для того щоб уникнути епідеміологічних ризиків, лекції будуть записуватись та транслюватись у прямому ефірі. Під час заняття слухачі зможуть задавати питання викладачу, так як це відбувалося б під час очного навчання. Передбачено можливість консультуватись з викладачами за допомогою LMS-системи та месенджерів у позалекційний час.

Після закінчення курсу та успішного фінального проекту, випускники зможуть розпочати кар’єру у data science на позиціях Junior Data Scientist, Junior Analyst, Junior Data Analyst, Junior User Acquisition Analyst тощо.

Сайт школи – bigdatalab.com.ua.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися