Vodafone Україна презентував рішення для українських аграріїв

50 years old breeder with a laptop in front of pigs

Сільське господарство сьогодні – це одна з найбільш технологічних галузей. У період між 2006 та 2012 роками з’явилося близько 132 стартапів, у які інвестори вклали вже $10 млрд. Головним бар’єром на шляху до ефективнішого агросектора є відсутність швидкого пересилання даних. Рішення саме цієї проблеми презентував Vodafone Україна на форумі AgTech Forum.

Начальник департаменту бізнес-ринку Vodafone Україна Леонід Полупан показав інноваційні телекомунікаційні рішення для агросектора. Він зробив добірку послуг на базі М2М, які допомагають підвищувати ефективність та оптимізувати витрати українським агрокомпаніям. Запропоновані рішення підходять як потужним агрохолдингам, так і малим та середнім сільгоспвиробникам. Ось що пропонує Vodafone Україна фермерам:

  • спрощений оперативний контроль за перевезенням та відвантаженням продукції для уникнення черг та простоїв транспорту та персоналу;
  • контроль за переміщенням транспорту;
  • синхронізацію датчиків температури, вологості;
  • пропозиції IP MPLS.

Vodafone Україна активно працює над запровадженням в Україні й свого міжнародного досвіду. Оператор пропонує М2М-рішення із синхронізації єдиного контрольного центру безпосередньо з пристроями на фермах. Це дає змогу контролювати годування та вирощування худоби в режимі реального часу та збільшувати прибуток за рахунок зростання обсягів виробництва.

Форум, присвячений високим технологіям для агропромисловості, відбувся 10 червня в рамках XXVIII Міжнародної агропромислової виставки «АГРО-2016». На AgTech Forum презентували передовий світовий досвід щодо впровадження високих технологій в агробізнес, доповіді на найактуальніші теми у форматі інтегрованого впровадження технологій, проекти з новими продуктами та послугами для аграріїв.

Над ефективністю фермерів також працюють українські науковці. Нещодавно на зустрічі TechToday Hub наші вчені продемонстрували власні рішення для сільського господарства. Серед них – бензин та дизпаливо, що росте на полях, генетичне редагування для більшої врожайності, ефективніші добрива для рослин, безпечніша боротьба зі шкідниками, корисні бактерії для тваринництва та птахівництва, сучасні сорти насіння з високою врожайністю.