Неділя, 26 Травня, 2024

Vodafone відзвітував про фінанси у 1 кварталі 2019 року

Дохід Vodafone за перші три місяці цього року збільшився у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року на 19% і склав 3,5 млрд грн. Оператор досяг значного зростання операційної ефективності в 1 кварталі 2019 року: показник OIBDA збільшився на 19% в річному численні та досяг 1,8 млрд грн. Маржа OIBDA залишається на рівні 53%. Чистий прибуток компанії в 1 кварталі 2019 року зріс рік до року на 16% і склав 426 млн грн.

Основною причиною збільшення доходів Vodafone стало зростання кількості data-користувачів і споживання послуг передачі даних. 4G-клієнт Vodafone за результатами кварталу в середньому використовував 7,6 ГБ трафіку на місяць. Загальний обсяг інтернет трафіку в мережі Vodafone за рік збільшився вдвічі. Кількість клієнтів, які користуються інтернетом четвертого покоління зв’язку, за результатами 1 кваратлу склало 3,5 млн.

Також збільшилися доходи торгової діяльності в зв’язку з розширенням власної ритейл мережі. На сьогоднішній день Vodafone Retail – один з найбільших мобільних ритейлерів в країні, торгівельна мережа компанії сьогодні налічує понад 200 власних магазинів. Магазини Vodafone пропонують тільки сертифіковані товари: смартфони, різноманітні гаджети, роутери, аксесуари. У магазинах також можна підключити будь-які послуги Vodafone і отримати кваліфіковану консультацію від експертів компанії.

Активне споживання послуг стимулювали вигідні тарифи: лінійка тарифів Super Net з великим обсягом інтернет-трафіку для клієнтів передплаченого зв’язку, нові тарифи для контрактних клієнтів компанії, а також збільшені пакети мобільного інтернету в бізнес тарифах компанії. Тарифи Vodafone користуються популярністю у абонентів і є одними з найдоступніших на ринку, про що свідчить найнижчий на ринку показник ARPU – 55,4 грн.

Зростання споживання стало можливим також завдяки активному розширенню покриття мереж 4G і 3G – за результатами кварталу 86% жителів України могли скористатися 3G зв’язком Vodafone, і 57% українців отримали доступ до послуг 4G Vodafone. Інвестиції компанії в розвиток інфраструктури з моменту початку будівництва мереж швидкісного мобільного інтернету склали 22,5 млрд грн.

За результатами 1 кварталу 2019 року кількість клієнтів Vodafone в Україні становить 19,6 млн. Зменшення абонентської бази в минулому році викликано двома факторами: недоступністю послуг зв’язку на деяких територіях на сході країни і зниженням потреби абонентів мобільного зв’язку у використанні одночасно декількох sim-карт – загальноринковою тенденцією, характерною для всіх операторів

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися