Як на Android збільшити ресурс акумулятора, заряджаючи його до 80%

При активованому Advanced Charging Controller мобільник показує, що він ніби заряджається, але на екрані USB-тестера відсутнє споживання струму телефоном

Зношений акумулятор сучасного смартфона є досить неприємною річчю: його ризиковано міняти, складно купити заміну. При цьому мобільник може раптово вимикатися, показуючи наявність заряду. Щоб такого не траплялося, варто економніше користуватися акумулятором, не заряджаючи його до 100%. Це в десятки разів продовжить його ресурс. Деякі вендори, наприклад, Apple в iOS 13, пропонують опцію обмеження рівня максимального заряду до 80%. Власники гаджетів Android можуть отримати її самостійно за допомогою стороннього додатка.

Для цього знадобиться утиліта Advanced Charging Controller. Вона дозволяє встановити максимальний поріг заряджання, наприклад, 80%. Також можна вказати відсоток заряду, при якому телефону дозволено активувати заряджання, наприклад, 70%.

Працездатність Advanced Charging Controller легко перевірити зовнішнім USB-тестером. При вимкненому додатку мобільник починає заряджатися, як звичайно:

При активованому Advanced Charging Controller мобільник показує, що він ніби заряджається, але на екрані USB-тестера відсутнє споживання струму телефоном:

Літій-іонні акумулятори також не «люблять» повного розряджання, тому Advanced Charging Controller дозволяє також встановити мінімальний заряд, при якому телефон вимкнеться. За замовчуванням вибрано 5%.

Advanced Charging Controller не є самостійним додатком. Це модуль для утиліти Magisk. Остання для своєї роботи потребує наявності рут-доступу.

Керування Advanced Charging Controller відбувається за допомогою командного рядку, що незручно. Комфортніше буде, якщо поставити для неї графічний інтерфейс ACCA.