Середа, 17 Липня, 2024

Думка: наука є фундаментом розвитку людського суспільства

tta_comment_morozov_2Наука є фундаментом розвитку людського суспільства в цілому і технологій зокрема. Всі блага, якими людина користується сьогодні, були створені завдяки науковій та інженерній думці. Що ж таке популяризація науки? Популяризація науки – це процес, під час якого люди, які мають відношення до науки, різними способами розповідають про позитивні сторони наукової діяльності та прогресу, з нею пов’язаного. Будь-яка розумна дія повинна мати певну мету і нести певні функції. Яка ж мета і функції популяризації науки? По-перше, ця діяльність дозволяє в доступній формі донести до широких мас, які не мають відношення до науки, останні наукові досягнення та розробки. По-друге, вона дозволяє залучити більшу кількість молодих людей до подальшої наукової діяльності, показавши красу природи, яка ховається за «сухими» (для більшості) формулами і складними теоріями.

tta_comment_morozov

Однак, на мою думку, про популяризацію науки не можна говорити у відриві від тієї держави, в якій цей процес відбувається. У державі з низьким рівнем життя популяризація науки більш критична, ніж в розвиненій державі. Але парадокс в тому, що чим нижчий рівень життя населення, тим сильніше держава буде відкидати будь-які аргументи на користь науки. Для людини з ненаукової сфери наука в піраміді потреб Маслоу знаходиться на одному з найвищих рівнів пізнавальної та естетичної потреб. Тому, говорити про ці високі потреби в той час, коли не задоволені в повній мірі елементарні фізіологічні потреби – сенсу немає. У даній ситуації наука і технології будуть відсуватися на задній план. Хоча, саме з розвитком і впровадженням цих сфер і пов’язане підвищення рівня життя населення. На жаль, сьогодні в Україні склалася така ситуація, що керівництво держави не розуміє важливість розвитку науки. Вірніше, на словах розуміє, але судячи з дій – мабуть, не дуже. Україні вкрай необхідна реформа наукової сфери.

Для того, щоб зрозуміти як наше життя пов’язане з наукою, треба озирнутися навколо і уявити собі світ без науки і технологій. Озирнувшись навколо, ви зрозумієте, що практично все пов’язано з науковою та інженерною думкою, однією з функцій якої є робити життя людей кращим.

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися