Субота, 13 Липня, 2024

Хакери можуть захопити літак через злам системи розваг пасажирів

Фахівці компанії IOActive, яка спеціалізується на кібербезпеці, у своєму блозі розповіли про виявлення уразливості в безпеці розважальних систем, котрі використовуються в літаках 13 великих авіакомпаній. «Дірка» в системі Panasonic Avionics, яка працює в лайнерах авіаперевізників (серед них фігурують Emirates, Virgin Atlantic і Qatar Airways), може дозволити зловмисникам не тільки отримати доступ до закритих даних, а й отримати контроль над літаком під час польоту.

panasonic_avionics_01

Платформа Avionics, розроблена Panasonic, використовується в розважальних системах, що вмонтовані в спинки пасажирських крісел. Як заявив консультант з безпеки Рубен Сантамарта, під час польоту з Варшави до Дубая йому вдалося отримати доступ до кодів налагодження прямо через дисплей розважального пристрою й отримати доступ до даних постійних клієнтів авіакомпанії, а також перехопити деякі закриті повідомлення. У його плани не входило отримувати контроль над управлінням літака, але за бажання це було цілком можливо. Тому співробітники IOActive повідомили про уразливість бортової системи Panasonic, однак чи вжила компанія запобіжних заходів, невідомо.

plane_seats

Як підкреслюють фахівці з безпеки, розробникам бортових і розважальних систем для транспортних засобів варто бути особливо пильними і постійно своєчасно проводити вдосконалення програмного забезпечення. Кібератаку безпосередньо з лайнера може здійснити досить кваліфікований зловмисник, а тому варто подбати про ізоляцію розважальної системи на борту.

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися