П’ятниця, 23 Лютого, 2024

10 найбільш небажаних мов програмування на думку 65 тисяч програмістів

Опитування 65 000 програмістів показало, якими мовами програмування вони не хочуть користуватися найбільше. Дослідження провів популярний у девелоперському середовищі сайт запитань та відповідей Stack Overflow. Цим ресурсом щомісяця користуються понад 50 млн юзерів.

  1. R

Мова програмування R використовується для статистичних обчислень, графіки, аналізу даних. Таку спеціалізацію дає низка вбудованих інструментів, наприклад, засоби класифікації та моделювання чи спрощена побудова графіків.

  1. Java

Java є однією із найбільш популярних мов програмування, і серед причин цьому – її універсальність і підтримка великої кількості платформ. Написані на ній додатки працюють в інтернеті, комп’ютерах, смартфонах тощо. Java є ключовою мовою програмування для Twitter, Netflix, додатків Android.

  1. C++

C++ з’явився в 1979 році зусиллями науковця Б’ярна Строуструпа, який працював над своєю докторською роботою. Він хотів додати більше можливостей до мови C. Сьогодні C++ залишається важливою і лежить у центрі операційних систем, браузерів, ігор тощо.

  1. Ruby

Ruby – мова з відкритим програмним кодом, створена Юкіхіро Матсумото, який у 1995 році спробував поєднати всі класні штуки зі своїх улюблених мов програмування. А ще Ruby-програмісти є одними з найбільш оплачуваних – глобально вони отримують $71 000 на рік.

  1. PHP

PHP (розшифровується як PHP: Hypertext Preprocessor) – також мова програмування з відкритим програмним кодом. Її найчастіше використовують для створення веб-додатків та інтерактивних веб-сторінок.

  1. C

C – одна з найстаріших мов програмування, яку створив американець Денніс Річі в 1972 році. Це мова загального призначення для широкого спектра комп’ютерних систем. Вона підштовхнула розвиток багатьох інших мов, таких як Java, PHP, JavaScript. C-програмісти отримують у США медіанно $125 000 на рік.

  1. Асемблер

Ця програмна мова особлива тим, що дає найбільш низькорівневий доступ до «заліза». Ще ближче до «заліза» – хіба що писати безпосередньо машинний двійковий код. Завдяки цьому програми на асемблері працюють швидко та займають мало місця. Однак тісний зв’язок з апаратними компонентами конкретної платформи ускладнює запуск написаних на ньому програм на іншому «залізі».

  1. Perl

Perl – це сімейство програмних мов, якому вже понад 30 років. Його створив Ларрі Волл, і він використовується для прототипів, масштабних проектів, системного адміністрування, веб-розробки, мережевого програмування тощо. Є одним із найбільш прибуткових: Perl-програмісти медіанно отримують $76 000 глобально та $130 000 на рік у США.

  1. Objective-C

Objective-C основана на C і використовується для створення операційних систем OS X та iOS і додатків для них. Її розробили Бред Кокс та Том Лав у 80-х роках для комп’ютерів NeXT.

  1. Visual Basic for Applications (VBA)

Найменш улюбленою серед програмістів мовою є Microsoft VBA, або Visual Basic for Applications. Вона вбудована в офісний пакет Microsoft Office і використовується для автоматизації однотипних дій у таких додатках, як Word та Excel.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися