Вівторок, 21 Травня, 2024

11 грандіозних ідей для 3G від українських студентів

30 травня 2016 року студенти 11 провідних технічних вишів України презентували свої проекти з впровадження нових послуг з використанням 3G. Публічний захист робіт відбувся в рамках 10-го національного конкурсу «Професіонали майбутнього 2016», організатором якого виступив оператор Vodafone. Протягом 3 місяців команди розробляли «Технічні рішення для впровадження нових послуг з використанням технологій широкосмугової передачі даних» і готові позмагатися за головний подарунок конкурсу – 125 000 гривень.

Переможці конкурсу
Переможці конкурсу

«Професіонали майбутнього» – єдиний в Україні галузевий науковий студентський конкурс. За 10 років у ньому взяли участь понад 2700 студентів, розроблено понад 100 наукових проектів і виплачено понад 5 млн грн стипендій і винагород учасникам, – зазначила Ольга Устинова, генеральний директор Vodafone Україна. – Оскільки телекомунікації є основою будь-якого бізнесу, можна сказати, що наш конкурс показує напрямок розвитку, в якому рухається Україна. Ідеї, які були представлені на конкурсі, незабаром будуть реалізовані в тому чи іншому вигляді. Інтернет речей, телемедицина, «розумні» міста – усе це успішно працює у світі, у країнах присутності Vodafone. Компанія активно розвиває нові технології і сервіси та у 2016 році проінвестує близько 14 млрд доларів у впровадження нових технологій».

3 МІСЦЕ: Харківський національний університет радіоелектроніки

«Розумний будинок»

Ідея: управління з комп’ютера або смартфона системами будинку, такими як світло, розетки, відеоспостереження та інше.

Розумний будинок

Опис: система «Розумний будинок» повністю доступна і керована як з віддаленого комп’ютера, так і з мобільного телефона. При управлінні з мобільного телефона доступно голосове меню з підказками.

Розумний будинок

Основні функції системи:
– «розумні» розетки. Можна віддалено вмикати і вимикати прилади та навіть відстежувати енергоспоживання приладу;
– управління світлом;
– відеонянька. Окрім відеоспостереження є можливість двостороннього голосового зв’язку;
– спеціальне освітлення. Якщо пропадає світло, то система ввімкне аварійне освітлення сходів, санвузлів тощо;
– відеоспостереження;
– «розумні» замки. Дозволяють дистанційно керувати блокуванням і розблокуванням дверей;
– безпека. Усі можливі шляхи проникнення (вікна, двері, периметр земельної ділянки) можуть бути оснащені датчиками проникнення. Усередині приміщень встановлюють прилади, що реагують на пересування людей. При цьому домашні тварини можуть переміщатися по будинку вільно.

2 МІСЦЕ: Національний університет «Львівська політехніка». Інститут телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки

Технічні рішення для впровадження нових послуг з використанням технологій широкосмугової передачі даних

Ідея: Вдосконалення мережі мобільного оператора

Опис проекту: Удосконалено архітектуру мережі мобільного зв’язку шляхом інтеграції множини малих комірок з використанням стохастичної геометрії, що дає змогу забезпечити квазіпостійне мобільне покриття та адаптивно реагувати на характер зміни навантаження.

Архітектура мережі з використанням малих комірок з нерегулярною структурою
Архітектура мережі з використанням малих комірок з нерегулярною структурою

Очікувані переваги в разі впровадження:
– доступ до сервісів IoT (інтернет речей);
– відеодзвінки високої якості;
– конференц-відеозв’язок у реальному часі;
– стримінгові сервіси;
– Cloud computing;
– можливість D2D з’єднання з використанням Wi-Fi Direct;
– багатокористувацькі онлайн-ігри;
– RAN as a Service(для роумінгу).

1 МІСЦЕ: Одеська національна академія зв’язку ім. О.С. Попова

Сервісна платформа «Віртуальний телефон»

Ідея: Це хмарне рішення типу SaaS, для впровадження якого потрібне використання апаратних ресурсів ЦОД та відповідного програмного забезпечення. Цей програмно-апаратний комплекс забезпечує оператору можливість впровадження нових послуг на базі сучасних технологій.

Віртуальний телефон

Основні функції системи:
– «віртуалізація» дзвінків та SMS. Дана послуга передбачає впровадження нового унікального ідентифікатора (не є прив’язаним до будь-якого термінального устаткування користувача), який надасть можливість здійснювати або приймати дзвінкі та SMS-повідомлення з будь-якого пристрою, що має доступ до інтернету. Також ця функція передбачає наявність віртуального телефонного довідника;
– фільтрація спаму SMS-повідомлень;
– «безпечний» інтернет. Дана послуга являє собою хмарну систему фільтрації контенту, яка надасть можливість блокувати небажані для відвідування ресурси інтернет (наприклад, блокувати доступ до ресурсів з обмеження «18+»);
– запис відео в режимі реального часу в хмарне середовище;
– потокова трансляція відеоданих. Корисно для конференцій, у випадку фіксації правопорушень тощо;
– віртуальна аптека. Ідея полягає в тому, що лікарі виписують рецепти не на папері, а за допомогою мобільних терміналів, записуючи їх у хмару (рецепт лікар завіряє власним електронним цифровим підписом). У такому разі вирішується відразу дві проблеми: по-перше, рецепт неможливо загубити, по-друге, його може прочитати як сам пацієнт, так і безпосередньо працівник аптеки;
– дистанційне управління різними приладами в рамках концепції «Інтернет речей».

Інші учасники

Лауреат у номінації «За сміливість і вміння тримати удар» – Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» (м. Харків)

Назва проекту: MESH мережа. В основі проекту – реалізація MESH-мережі для забезпечення широкосмугового доступу до мережі інтернет у громадському транспорті і в громадських місцях. Завдяки цьому рішенню можливий запуск таких послуг, як відеоспостереження в громадських місцях, оплата проїзду тощо.

Лауреат у номінації «За актуальність представленого проекту» – Дніпропетровський національний університет ім. О. Гончара (м. Дніпро)

Назва проекту: Реалізація e-health і m-health технологій на мережах 3G в Україні. В основі проекту – розвиток IT-фікації індивідуального, локального і державного сегментів медичної системи охорони здоров’я України та створення технічних передумов впровадження в Україні проекту «мультинаціональної телемедичної системи» (MNTS) Європейського Союзу. Завдяки цьому рішенню можливо реалізувати такі послуги, як «Захист персональних даних», «М2М менеджер» (контроль і управління пристроями в режимі онлайн).

Лауреат у номінації «За наполегливість і завзятість» – Донецький національний технічний університет (м. Красноармійськ)

Назва проекту: Розробка та впровадження нових 3G-послуг. Завдяки цьому рішенню можливо реалізувати хмарні послуги для зберігання інформації, надавати в хмарі мережеву та ІТ-інфраструктуру клієнтам, а також рішення для безпеки, контролю, моніторингу та управління житлом.

Лауреат у номінації «За змістовність доповіді» – Запорізький національний технічний університет (м. Запоріжжя)

Назва проекту: Хмарний сервіс для надання послуги зберігання даних. Завдяки цьому рішенню можливо реалізувати такі послуги, як міжмашинна взаємодія, видача в оренду серверів, аналіз даних, послуга віртуального оператора, зберігання даних систем відеоспостереження.

Лауреат у номінації «За елегантність проектування» – Тернопільський національний технічний університет ім. І. Пулюя (м. Тернопіль)

Назва проекту: Впровадження технології VoLTE для абонентів. Дане рішення дозволяє зменшити навантаження на мережу, звільнити частотний простір, а також збільшити різноманітність нових послуг і забезпечити більш високу якість обслуговування серед технологій широкосмугового пересилання даних.

Лауреат у номінації «За цікаву ідею і переконливість демонстрації» – Національний авіаційний університет (м. Київ)

Назва проекту: Удосконалення методів маршрутизації в транспортних сегментах стільникових мереж. Завдяки цьому рішенню можливо реалізувати такі послуги, як Quad-Play, Telepresence, Connected car, Smart city, Data-in-motion security, YouTube HD та ін.

Лауреат у номінації «За практичну значимість і швидкість реалізації» – Національний технічний університет України «КПІ» (м. Київ)

Назва проекту: Використання комплексу OpenStack для організації хмарних сервісів і сховищ. Завдяки цьому рішенню можливо реалізувати такі сервіси, як оренда ЦОД, використання ліцензійного ПЗ і сервісів у хмарі, віртуальний офіс, Backup as a Service, онлайн-обробка відеофайлів та ін.

Лауреат у номінації «Найбільш інноваційне рішення» – Державний університет телекомунікацій (м. Київ)

Назва проекту: Розробка каскадного методу стиснення інформації для забезпечення достовірності і швидкості передачі інформації. Завдяки цьому рішенню можливо реалізувати такі послуги, як дистанційний відеоконтроль UHD-якості приміщень, віддалене налаштування обладнання, дистанційний батьківський контроль обладнання та відеоконтроль, відеоконференції з дистанційною демонстрацією функцій обладнання.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися