Субота, 20 Квітня, 2024

2% із топ-1000 програм для iPhone були шахрайськими і це коштувало $45 млн

Під час нещодавнього виступу директора Apple Тіма Кука на судовому процесі з компанією Epic він сказав, що без суворих правил модерації магазин додатків App Store був би “токсичним безладом”. Однак навіть попри це шахраї змогли не лише проникнути в цей магазин, а й зробити свої додатки досить популярними, свідчить звіт журналістів газети  Washington Post.

За їхніми даними, із топ-1000 найприбутковіших додатків у App Store, який є єдиним легальним джерелом програм для iPhone, iPad, iPod, близько 2% виявилися шахрайськими. Вони загалом змогли отримати від користувачів $48 млн, включаючи 30% комісії Apple за проведені транзакції.

Деякі з таких додатків включали VPN, які безпідставно повідомляли, що гаджет заражений вірусом та підштовхували юзерів купити непотрібне їм програмне забезпечення для лікування. Також у списку цих шахрайських програм були додатки для онлайн-знайомств, QR-зчитувачі, а також програми, які нелегально використовували атрибути відомих брендів, таких як Amazon чи Samsung. Деякі з таких програм використовували фальшиві відгуки користувачів, щоб просуватися в рейтингу App Store.

За наявною інформацією, Apple видалила 12 із 18 знайдених додатків.

“Ми вимагаємо від розробників високих стандартів, щоб тримати App Store безпечним та довіреним місцем для користувачів, де вони могли б завантажувати програмне забезпечення, і ми завжди будемо приймати міри проти додатків, які несуть загрозу юзерам, – розповів спікер Apple Фред Сайнц. – Apple є лідером в індустрії стосовно практик, які ставлять безпеку наших користувачів на перше місце. І ми продовжимо вчитися, змінювати наші практики та вкладати необхідні ресурси, щоб бути певними, що користувачі отримують найкращий досвід”.

Нещодавно Apple повідомила, що заблокувала $1,5 млрд потенційно шахрайських транзакцій минулого року. Компанія зазвичай виявляє шахраїв протягом місяця після їхньої появи в магазині.

Під час судового процесу Epic звинуватила Apple у тому, що розповіді про безпеку є лише підставою для накладання 30% комісії на фінансові транзакції в її сервісах.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися