Неділя, 26 Травня, 2024

200 ГБіт/с із супутника на Землю – рекордно швидкісний зв’язок Terran Orbit для супутників

Попри увесь технологічний процес у супутниковій техніці, канал комунікації супутників з наземними станціями уже майже півсторіччя використовує Х-діапазон радіохвиль: на частотах від 7,25 ГГц до 7,75 ГГц і від 7,9 ГГц до 8,4 ГГц. Цей стандарт для супутникової передачі дозволяє передавати дані навіть у хмарну погоду, але швидкість передачі в Х-діапазоні на сьогодні дуже низька. Технологія Terran Orbit обіцяє це виправити – її випробування показало рекордну швидкість передачі у 200 ГБіт/с.

Швидкість передачі в Х-діапазорі змінюється залежно від конфігурації передавача та приймача, але 45-см антена може досягти швидкості передачі даних 10 Мбіт/с. А космічний телескоп Хаббла може обробляти лише близько 10 терабайт на рік.

Щоб подолати цю проблему, NASA та його комерційні партнери розробляють лазерні альтернативи, наприклад, TeraByte InfraRed Delivery (TBIRD).

За словами Terran Orbital, ця нова можливість дозволить супутникам передавати терабайти даних під час кожного проходу над наземною станцією. Крім того, це забезпечить серйозні досягнення в існуючих технологіях, включаючи космічні системи спостереження Землі та радари з синтезованою апертурою.

«Завершення створення зв’язку зі швидкістю 200 гігабіт на секунду є монументальним і рекордним», — сказав Марк Белл, співзасновник, голова та головний виконавчий директор Terran Orbital.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися