Як Apple відмовиться від комп’ютерів

Незважаючи на загальне падіння ринку ПК, обсяг продажів комп’ютерів Mac лише зростає. Проте фахівці вважають, що Apple в майбутньому варто відмовитись від їхнього виробництва. Експерти Wall Street Journal та «Газети.Ru» розібралися, куди можуть зникнути Mac і що їх замінить.

П’ять років тому під час презентації першого по-справжньому масового планшета iPad Стів Джобс оголосив, що людство переходить в епоху пост-ПК. Глава Apple явно натякнув, що для більшості користувачів масивний персональний комп’ютер поступово стає рудиментом, адже йому на зміну приходять більш легкі і компактні пристрої.

І Джобс виявився правим. Починаючи з 2012 року продажі ПК і ноутбуків неухильно падають. Однак при цьому, як не парадоксально, продажі комп’ютерів Mac лише зростають. Зокрема, у II кварталі 2015 року зростання продажів пристроїв на операційній системі OS X (а вона встановлюється тільки на комп’ютери від Apple) склав 10%. Компанія продала 4,6 млн пристроїв, що на півмільйона більше, ніж за той самий період минулого року.

При цьому у 2010 році глава Apple все ж наголосив, що комп’ютери залишаться, але порівняв їх з вантажівками – суто професійними інструментами, якими звичайні люди користуватися не стануть.

Однак колумніст The Wall Street Journal і співробітник Массачусетського технологічного інституту Крістофер Мімс на сторінках газети виступив із заявою, що Apple варто відмовитися від Mac. За його словами, це дозволить компанії зосередитися на розробці більш успішних продуктів.

Мімс нагадав, що продажі комп’ютерів Mac становили лише 9% від загального доходу компанії. І хоча мова йде про $6,9 млрд, для Apple ця сума виглядає незначною. Експерт також зазначає, що великі компанії не можуть фокусуватися на трьох суміжних напрямках.

В Apple зараз знаходиться на вершині свого розвитку iPhone, відносно молода лінійка планшетів iPad і перебувають у зародковому стані смарт-годинники Watch. Mac у дану концепцію ніяк не вписується, і ці комп’ютери поки просто показують зростання на тлі зниження ринку ПК.

Проте найбільш логічно буде не повністю відмовитися від Mac, а переформатувати їх під чисто утилітарні потреби, об’єднавши з iPad. Адже переважна більшість користувачів буде користуватися планшетами для споживання контенту, але для його створення подібні пристрої не підходять. У результаті комп’ютер стане робочим інструментом для розробників.

Але виробляти традиційні комп’ютери, нехай і для професійного використання, Apple все ж не варто. Зрештою, навіть слово «Computers» з назви компанії зникло ще в далекому 2007 році. На зміну звичним Mac може прийти очікуваний протягом уже тривалого часу iPad Pro.

На конференції WWDC на початку червня компанія вже продемонструвала нову операційну систему iOS 9, яка підтримує режим декількох вікон, як у Windows 8. І збільшені планшети з цією операційною системою цілком можуть стати робочим інструментом. Адже навіть класичний iPad, до якого підключається bluetooth-клавіатура, вже сьогодні замінює багатьом ноутбук.

До того ж новий 12-дюймовий Macbook за багатьма параметрами ближче саме до планшетів, ніж до комп’ютерів. У ньому все віддано легкості, компактності та портативності. І в цілому ніщо не заважало Apple назвати саме його iPad Pro, додавши сенсорний дисплей і оптимізувавши операційну систему під управління пальцями.

Надалі компанія зможе і зовсім відмовитися від використання OS X і повністю перевести своїх користувачів на настільну версію мобільної операційної системи iOS. Деякі професійні користувачі вже самі дійшли до цього. Так, розробник Кріс Харріс вже щосили пише код для iOS-додатків на iOS і навіть готує власну платформу для створення подібних додатків з iOS-пристроїв.

Водночас великі iMac дійсно ризикують стати «вантажівками», про які свого часу говорив Джобс. Але і їх можна замінити на 25-дюймові iPad із зовнішніми клавіатурами і мишками. По суті, різниця невелика, але це буде саме iPad, а не Mac. І таким чином, ознаменована Джобсом ера «пост-ПК» буде означати не відмову від комп’ютерів, а їхню плавну трансформацію в нові, більш сучасні типи пристроїв.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я