П’ятниця, 19 Липня, 2024

201 кібератака на українські міністерства та відомства – СБУ

Кібердепартамент СБУ повідомив, що з кінця 2020 року по нинішній час відомство нейтралізувало 201 цілеспрямовану кібератаку на українські міністерства та відомства.

Силовики повідомили, що атаки були націлені на системи електронного документообігу, що могло вплинути на стратегічні галузі країни. Також є ініціатива створити систему захисту проти таких загроз.

Директор кібердепартаменту СБУ Олексій Корнійчук зазначає, що в сфері кібербезпеки Україна страждає від цілого ряду проблемних питань, що мають системний характер. Це і незадовільне кадрове забезпечення підрозділів і недосконалість нормативно-правової бази взаємодії суб’єктів кібербезпеки, а також недостатня ініціатива по впровадженню заходів кібербезпеки деякими міністерствам.

Днями в Україні одночасно перестали працювати сайти президента, СБУ, РНБО та розвідки. Державна служба спеціального зв’язку та інформатизації повідомила, що це була мережева атака. Державним центром кіберзахисту Держспецзв‘язку визначено, що причинами технічного збою були:

  • атака типу DNS Amplification на сервери доменних імен, що забезпечують доступність вебресурсів органів державної влади;
  • мережева атака, спрямована на порушення сервісу маршрутизації мережевого трафіку, що спричинила тимчасову недоступність резервних маршрутів та відповідних вебресурсів.

Пізніше речник СБУ Артем Дехтяренко виданню «Детектор медіа» повідомив, що причиною є технічний збій у провайдера, послугами якого користуються всі ці сайти.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися