Понеділок, 24 Червня, 2024

28 речей, які «вбив» інтернет

З приходом інтернету та цифрових технологій наше життя радикально змінилося: купувати зручніше в інтернет-магазинах, зручно мати під рукою всю потрібну інформацію, дуже важливо мати можливість швидко пересилати дані і миттєво дізнаватися про новини. Тим не менше, не всі зміни були позитивними, багато з них пов’язані з втратами. Список таких втрачених речей у кожного свій, а поки що можна подивитися, які 28 речей «вбила» поява інтернету для британців за версією видання The Daily Telegraph.

1. Мистецтво ввічливо не погоджуватися

У Мережі безліч матеріалів про те, як треба ввічливо і делікатно дискутувати, проте збільшення майданчиків для обговорення призводить до загального загострення тону діалогу. Бажання викрити опонента перевищує будь-які норми.

2. Прослуховування дисків та альбомів повністю

Світ інтернету – це царство фрагмента: одного відео з YouTube, однієї пісні, одного фрагмента з фільму. Почавши слухати пісні одного виконавця, ми миттєво перемикаємося на іншого.

3. Пунктуальність

До появи мобільних телефонів доводилося бути пунктуальним. Сьогодні зустріч можна затримати, відкласти, та й взагалі скасувати в самий останній момент.

4. Паперові телефонні довідники

Навіщо вони, якщо вся контактна інформація вивішена на сайті – на відстані кількох кліків мишкою?

5. Наручний годинник

Діставати мобільник кожного разу не дуже зручно, зате він в собі поєднує все більше функцій – виходить економія електронних приладів.

6. Паперові листи

Коли ви востаннє отримували паперовий лист? У минулому столітті?

7. Пам’ять

Навіщо зберігати в ній щось, якщо все знайдеться через пошуковик?

8. Результати спортивної гри на наступний день

Коли останній раз ви купували газету, щоб дізнатися, хто виграв у тому важливому чемпіонаті? Напевно, відразу ж у новинах в інтернеті все подивилися, ледве закінчився матч.

9. Запам’ятовування телефонних номерів

Ми пам’ятали десятки номерів, ми знали кілька технологій для швидкого запам’ятовування, тепер – вбив у контакт-лист телефона, і пам’ятати нічого не треба. Поки не втратиш телефон або не зламається сім-карта. Але хто з нас про це думає? А ті, хто думає, вчасно синхронізують телефон і комп’ютер.

10. Повага до лікарів та інших професіоналів

Прочитавши всі статті на всіх сайтах і спільнотах, вивчивши по блогах всю інформацію про поліклініку чи лікарню, ми приходимо до лікаря, щоб з усією відповідальністю оголосити йому свій діагноз і спосіб лікування. Йому залишиться тільки погодитися, адже хто прислухається до його думки?

11. Повага до істориків та наукових працівників

Над будь-яким істориком ми готові взяти верх, якщо під рукою є Вікіпедія.

12. Повага до священиків

Авторитет священика для досвідченого інтернетника – теж не завжди вже авторитет. Озброївшись пошуковою системою, можна швидко пояснити будь-якому священнослужителю, як сильно він помиляється і неправильно проповідує.

13. Знання географії

GPS та інтернет-карти повністю звільнили нас від необхідності запам’ятовування вулиць, доріг, маршрутів. Поки є електрика і вони працюють – загубитися складно.

14. Приватність

Нашу пошту читають. Нехай це і робот, який вирішує, яку рекламу краще поставити на сторінку, але в якийсь момент робот перестане бути роботом. І користувачі не дізнаються, коли це трапиться.

15. Самотність

Спробуйте відключити мобільний телефон та інтернет і побути два-три дні з родиною. Знову ввімкнувши телефон і комп’ютер, ви побачите, що вас уже мало не з міліцією розшукують.

16. Концентрація

Скільки хвилин поспіль ви можете працювати, не відволікаючись на соцмережі, розважальні сайти та новини?

17. Довідкові сторінки в паперових щоденниках

Міри довжин і ваг, різниця в часі і коди міст – напевно, якщо ми і заглядаємо на ці сторінки, то тільки якщо зовсім вже стало нічого читати.

18. Обід

Нормальний обід. Не поїдання похапцем за робочим комп’ютером під час відпочинку та перегляду неробочих сайтів.

19. Вільні вечори

Це було давно – повечеряти, прогулятися, залягти з книжечкою. Зараз треба терміново доробити одне, інше, і робота з документами та книгами, монітор або включена пошта створюють ілюзію другого дихання. Чому ілюзія – це ми відчуваємо на ранок.

20. Кілька годин сну

Ті самі, які ми протягом дня витратили на інтернет-бої і читання всього підряд без розбору.

21. Уміння працювати з паперовою книгою

Правда, коли читаєш книгу, не вистачає гіперпосилань, а головне – пошуку по книзі?

22. Читання серйозної літератури

Просидіти цілий день на форумі, кидаючись один в одного вишуканими з мережі цитатами, – зовсім не те ж саме, що вдумливо почитати серйозну книгу з відповідної тематики. А ілюзія створюється просто.

23. Почуття

У перші місяці роботи в інтернеті кожне повідомлення про хвору або покинуту дитину займало розум, думки, почуття. А потім виробляється імунітет. Раніше достатньо було просто фактів, сьогодні, щоб спонукати народ здати кров або зібрати гроші, потрібно докласти журналістську майстерність.

24. Допомога

Сьогодні свою совість можна так легко заспокоїти, просто переписавши повідомлення і додавши до нього три знаки оклику. Інформаційна підтримка – річ, звичайно, важлива, але якщо всі будуть обмежуватися передруком, хто ж буде допомагати в реальності?

25. Відповідальність

Як просто відсунути свої обов’язки на догоду віртуальним проблемам – у процесі приготування обіду піти читати форум, замість занять з дітьми – сидіти на YouTube, замість того, щоб допомогти дружині з домашніми справами, – робити вигляд, що страшно зайнятий роботою. З іншого боку, відповідальності в Мережі в нас не більше – пообіцявши комусь допомогти, можна і порушити обіцянку.

26. Терпіння

Це раніше лист писався довго і вдумливо, іноді кілька днів, потім чекали відповіді кілька тижнів. Сьогодні легкий помах пальцями – і всі ті слова, про які ми пошкодуємо вже за півгодини, понеслися в кіберпростір зі швидкістю інтернет-каналу.

27. Спокій

Безсумнівна перевага мобільного телефона в тому, що завжди можна зателефонувати близькій людині, дитині й перевірити, чи все гаразд. Раніше, наприклад, запізниться дитина зі школи – мама з розуму сходить: де ж шукати, куди бігти. Але проблема вирішена лише частково. Як часто бувало, що ви в сотий раз набираєте номер, щоб почути: «Абонент тимчасово недоступний» або «Апарат абонента вимкнений»? Що краще – не знати нічого взагалі або чути таку автоматичну відповідь?

28. Усна передача досвіду

Що ми робимо, коли нам потрібен рецепт святкової страви або зламалася пральна машина – звертаємося за порадою до старшого покоління або набираємо потрібний запит в інтернеті?

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися