Четвер, 13 Червня, 2024

Бездротовий спинний мозок вилікує паралізованих

Група медиків з університету в Огайо повідомила про те, що їм вдалося навчити паралізовану людину знову управляти своєю рукою. Для цього їм знадобилося зчитувати мозкові хвилі пацієнта і конвертувати їх в електричні сигнали.

Спершу пацієнт рухав думкою на екрані комп’ютерну симуляцію власної руки

Принцип роботи «бездротового спинного мозку» досить простий. Спеціальний нейрокомп’ютерний інтерфейс відстежує хвильову активність у моторній корі головного мозку, а потім перетворює її на електричні сигнали. Далі по бездротовому каналу він передає їх на приймач, «вшитий» у руку пацієнта. Він являє собою 16 ниткоподібних утворень, які генерують електричні імпульси, що змушують скорочуватися певні групи м’язів.

З таким рішенням паралізований пацієнт може рухати своїми кінцівками так, ніби вони керуються через природні нерви. Варто йому подумати про рух руки, і він це робить. Однак до повноцінних рухів учаснику експерименту поки далеко: його рука дуже довго була паралізованою, а тому м’язи атрофувалися і демонструють слабку ефективність. Однак коли вони знову зміцніють, лікарі очікують, що контроль за рукою пацієнта значно покращиться.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися