Неділя, 3 Березня, 2024

5 незвичних способів, як старий Android може залишатися корисним

У старої електроніки зазвичай вихід лежати у шухлядці, відійти родичу чи відправитися на смітник. Але застарілий Android-смартфон ще може бути корисним і вам. Ось п’ять способів, як його можна використати в незвичайний спосіб.

  1. Ігрова ретро-консоль

mario-smartphone-6-1070x558

Мобільник можна легко перетворити на джерело ігор молодості. Адже на ньому можна запускати ігри зі старих консолей, наприклад, Super Nintendo, Sega Genesis, Nintendo 64 тощо. Зробити це просто: завантажте в телефон емулятор відповідної приставки, зліпки ігор та під’єднайте девайс до телевізора. Не забудьте також позичити чи купити бездротовий Bluetooth-контролер, наприклад, від PS3 чи PS4.

  1. Настільний комп’ютер

З Android-смартфона можна зробити стаціонарний ПК на основі Linux. Установити ОС Debian 7.0 Wheezy можна без наявності рут-доступу, завантаживши її з Google Play в додатку Debian nonroot. Потім залишається під’єднати мобільник до монітора, клавіатури та мишки.

  1. GPS для автомобіля

Навіть у найдревнішому авто можна отримати ті ж технології навігації, що і в люксовій машині. Достатньо прикріпити свій старий смартфон на торпедо чи лобове скло та завантажити у нього будь-які навігаційні карти. А якщо купити кабель aux, тоді смартфон ще стане MP3-програвачем.

  1. Подовжувач Wi-Fi

devolo-wifi-repeater-scenario_devices-xl-3271

Ситуація з Wi-Fi у діапазоні 2,4 ГГц така, що сигналу в найкращому випадку достатньо для однієї кімнати. Далі його глушать сусідські роутери. У такому разі доводиться купувати спеціальне обладнання, яке ретранслюватиме сигнал Wi-Fi. Можна заощадити, якщо використати в цій ролі смартфон. Необхідно лише встановити в девайс з рут-доступом утиліту fqrouter2.

  1. Захист тропічних лісів

Старий мобільник також може допомогти зберегти екологію нашої планети. Організація Rainforest Connection використовує старі мобільники для захисту тропічних лісів, які також вважаються «легенями» світу. Лісники розміщують девайси серед дерев та буквально слухають оточення, щоб знайти незаконну вирубку. Адреса для відправлення мобільника доступна на сайті організації.

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися