Понеділок, 15 Квітня, 2024

5 нюансів роботи смартфонів у 3G-мережі

Уже скоро в Україні з’явиться повноцінний 3G-зв’язок, а власники смартфонів гадають про ціну на послуги. Але перш ніж планувати свій перехід на 3G, варто врахувати кілька нюансів роботи смартфонів у мережі нового для більшості українців стандарту. Про них AIN.ua розпитав «Huawei Україна», а також експертів із «HTC Україна».

1. На відміну від європейських країн, смартфони з підтримкою двох і більше SIM-карток – популярний в Україні формат. Власники Dual-SIM-пристроїв можуть виявити, що 3G-інтернет підтримується тільки одним із двох слотів. За даними «Київстар», більшість Dual-SIM-смартфонів, які зараз використовуються в Україні, – саме такі (тільки в 5% смартфонів на дві і більше SIM-картки є підтримка 3G для всіх слотів). Так що краще уточнити цей момент. Багато виробників вказують, який саме стандарт підтримується, прямо біля слота SIM-картки. Якщо ж ні – можна подивитися технічні характеристики в інструкції.

У Huawei при цьому відзначають, що одночасна робота двох SIM-карток у 3G-мережі взагалі неможлива: одна SIM-картка може працювати в 3G, а друга – тільки в 2G-мережі. Незалежно від цього, пересилання даних може здійснюватися з першою або другою карткою. А в «HTC Україна» відзначають, що така технологія (підтримка 3G в обох слотах) у принципі з’явилася не так давно, і що скоро на ринку України таких пристроїв з’явиться більше.

2. Не всі смартфони демонструють у 3G-мережі однакову швидкість при інших рівних умовах – є відмінності в чіпах і технологіях. Технологія, за якою ключові оператори 3G запускають в Україні, – WCDMA 2100. Якщо хочете користуватися 3G-зв’язком у цих мережах, то при покупці нового смартфона обов’язково звертайте увагу на коробку та інструкцію: для кожного пристрою вказані діапазони частот, в яких він працює. Там повинно бути вказано, що пристрій підтримує WCDMA 2100.

У рамках цієї технології протокол пересилання даних HSDPA+ може дати теоретичну швидкість до 42.2 Мбіт/с при завантаженні (download), і до 5,76 Мбіт/с при віддачі (upload). Зрозуміло, що якщо пристрій абонента не підтримує HSDPA +, швидкість буде нижчою. Смартфон з підтримкою HSDPA не зможе розвинути швидкість вище 21 Мбіт/с. Максимальна швидкість мобільного інтернету також часто вказується на коробці з пристроєм. Також інформацію про підтримку 3G тією чи іншою моделлю можна знайти на сайті GSM Arena або сайтах вендорів.

Середні показники завантаження і віддачі в комерційних мережах знаходяться на рівні 4-5 Мбіт/с і 1-2 Мбіт/с – цього вистачить для нормальної роботи з браузером, соціальними мережами або для перегляду HD-відео. Виробники смартфонів радять звертати увагу на пристрої середнього і високого цінового сегменту, у дешевих пристроях максимальна теоретична швидкість буде на рівні 7,2 Мбіт/с, а реальна – на порядок нижче.

Для перевірки реальної швидкості передачі експерти рекомендують Speedtest, Traffic Monitor та інші сервіси.

Якщо користувач хоче глибше розібратися в технічних характеристиках пристрою, можна, наприклад, перевірити його категорію за 3GPP (це організація, яка розробляє специфікації для мобільного зв’язку) – від того, з якою версією релізу 3GPP сумісний пристрій, залежить максимальна теоретична швидкість пересилання даних. Приклад деяких популярних моделей (дослідження Huawei за 2012 рік):

R6, R7 тощо – це більш старі і більш свіжі релізи (Release 6, Release 7). У таблиці видно залежність швидкості від версії релізу. Варто враховувати, що це дані за 2012 рік

3. Швидкісний мобільний інтернет розряджає батарею швидше. Якщо ж смартфон роздає 3G-інтернет як точка доступу Wi-Fi, то є шанс, що батарея сяде менш ніж за годину активного використання. Приміром, в активного користувача Android-смартфон середньої цінової категорії в 3G-мережі буде розряджатися приблизно на третину швидше. Часто вендори самі на презентаціях пристроїв і в інструкціях вказують, скільки пристрій здатний працювати в 3G.

Щоб батарея розряджалася повільніше, краще перевірити настройки додатків (поміняти автосинхронізацію на синхронізацію за розкладом, або на ручну синхронізацію). Додатки на кшталт Skype, Viber, як правило, працюють у фоновому режимі, відповідно, весь час споживають трафік і використовують ресурс батареї. Це теж можна виправити в налаштуваннях.

Звичайно, якщо людині потрібно бути весь час на зв’язку і в інтернеті, то доведеться вибирати: заряджати батарею кілька разів на день, купувати собі зовнішній акумулятор Power Bank або просто купити телефон з більш ємною батареєю.

За оцінкою експертів Huawei, якщо примусово вибрати 2G у зоні, де є і 2G, і 3G, можна продовжити роботу смартфона на 10-30%. Якщо важливий час роботи, при виборі смартфона можна також звертати увагу на енергоефективність процесора, а також специфіку конструкції корпусу пристрою. Як відзначають у Huawei, використання алюмінієвого шасі (каркасу), графіту і тепловідводів може вплинути на температуру корпусу і відповідно – знизити нагрівання акумулятора і продовжити термін автономної роботи смартфона.

У «HTC Україна» відзначають, що більшість порад та інструкцій, покликаних подовжити автономний час роботи смартфона, зводиться до відключення додатків, що не використовуються, а також авторегуляції яскравості підсвічування екрана. Смартфони HTC, які працюють у 3G-мережі, у середньому розраховані на повну добу «життя» при середній інтенсивності використання.

4. Під час руху швидкість мобільного інтернету буде набагато нижча. Якщо, приміром, «у стані спокою» швидкість досягає 10 Мбіт/с (цифру взято для прикладу), то під час руху, наприклад, на швидкості 20 км/год вона просяде до 3-4 Мбіт/с, а при швидкості 120 км/год – нижче 1 Мбіт/с.

Потрібно також враховувати, що швидкість безпосередньо залежить від відстані до базової станції, від завантаженості базової станції (кількості абонентів на один спот) тощо. Більш того, чим далі абонент від БС, тим швидше сідає батарея, адже смартфон автоматично підвищує потужність передавача при видаленні від БС, а отже, швидше споживається енергія. Але це справедливо як для 3G, так і для 2G.

5. На різних смартфонах реєстрація в мережі позначається різними значками типу 3G, H +, H. Це, в основному, залежить від вендора. Приміром, на iPhone відображається просто значок 3G, на Android-смартфонах з підтримкою HSDPA + – буде значок H +, з підтримкою HSDPA – H. Це залежить від прошивки. Таку інформацію можна буде уточнювати у вендора або в кол-центрі оператора.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися