5G випромінює, як 3G, 4G та Wi-Fi, і менше за мікрохвильовку

Vodafone у квітні 2019 року провів публічне тестування 5G

Два найбільші австралійські стільникові оператори закликали користувачів не турбуватися про підвищене випромінювання базових станцій 5G. У Telstra і Optus відзвітували перед Палатою представників Австралії, що цей стандарт зв’язку безпечніший за деякі побутові прилади.

Розслідування щодо випромінювання 5G в Австралії почали після зростання невдоволення та масових протестів проти цього покоління зв’язку через його згубний вплив на здоров’я.

Електромагнітний вплив базових станцій 5G, за словами операторів, можна порівняти зі звичними побутовими приладами. Рівень випромінювання в більшості випадків нижче, ніж у мікрохвильових печей і радіонянь.

У Telstra додають, що 5G за рівнем випромінювання схожий на 3G, 4G і Wi-Fi. Таку ж потужність також випромінюють мітки для ключів, пульти дистанційного управління, домашні точки доступу. «Коли ми проводимо тести в нашій мережі 5G, електромагнітне випромінювання, як правило, у 1000-10 000 разів менше, ніж в інших пристроїв, які ми використовуємо у повсякденному житті», – кажуть у оператора.

Vodafone у квітні 2019 року провів публічне тестування 5G. Під час фестивалю гейм-культури WeGame 5.0, який відбувся тими вихідними в Києві, відвідувачі змогли спробувати п’яте покоління зв’язку. На стенді Vodafone вперше в Україні було надано можливість на практиці порівняти швидкості 4G та 5G. П’яте покоління мобільного зв’язку дозволяє завантажувати великі файли та грати в ігри в 4 рази швидше, ніж при 4G.