Субота, 15 Червня, 2024

5G випромінює, як 3G, 4G та Wi-Fi, і менше за мікрохвильовку

Два найбільші австралійські стільникові оператори закликали користувачів не турбуватися про підвищене випромінювання базових станцій 5G. У Telstra і Optus відзвітували перед Палатою представників Австралії, що цей стандарт зв’язку безпечніший за деякі побутові прилади.

Розслідування щодо випромінювання 5G в Австралії почали після зростання невдоволення та масових протестів проти цього покоління зв’язку через його згубний вплив на здоров’я.

Електромагнітний вплив базових станцій 5G, за словами операторів, можна порівняти зі звичними побутовими приладами. Рівень випромінювання в більшості випадків нижче, ніж у мікрохвильових печей і радіонянь.

У Telstra додають, що 5G за рівнем випромінювання схожий на 3G, 4G і Wi-Fi. Таку ж потужність також випромінюють мітки для ключів, пульти дистанційного управління, домашні точки доступу. «Коли ми проводимо тести в нашій мережі 5G, електромагнітне випромінювання, як правило, у 1000-10 000 разів менше, ніж в інших пристроїв, які ми використовуємо у повсякденному житті», – кажуть у оператора.

Vodafone у квітні 2019 року провів публічне тестування 5G. Під час фестивалю гейм-культури WeGame 5.0, який відбувся тими вихідними в Києві, відвідувачі змогли спробувати п’яте покоління зв’язку. На стенді Vodafone вперше в Україні було надано можливість на практиці порівняти швидкості 4G та 5G. П’яте покоління мобільного зв’язку дозволяє завантажувати великі файли та грати в ігри в 4 рази швидше, ніж при 4G.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися