Понеділок, 22 Липня, 2024

6 речей, які треба знати про комунікатор Google Duo

Hangouts, Skype, FaceTime, Facebook Messenger, а тепер ще й Google Duo. Це все програми для спілкування, які підтримують відеозв’язок. Поки що рано судити, чи «злетить» розробка Google. А тим часом ось що про нього варто знати.

Google Duo

Лише телефонний номер

Новий комунікатор дозволить спілкуватися без акаунту Google. Для ідентифікації достатньо лише телефонного номера. Відразу після інсталяції Duo на нього прийде по SMS код підтвердження реєстрації. Такий підхід буде зручним, якщо ви користуєтеся одним телефоном. Кілька апаратів не зможуть одночасно працювати – зареєструватися можна лише на одному.

Лише iOS та Android

Власники девайсів Windows Phone не зможуть приєднатися до спілкування – Duo доступний лише на iOS та Android. Ним також не можна скористатися на Windows, OS X, Chrome OS.

Попередній перегляд дзвінка

Побачити, хто телефонує, можна, не піднімаючи слухавку. При цьому якщо ви дзвоните, Duo попередить, що адресат зможе бачити все до того, як він відповість на дзвінок. На Android подивитися, хто дзвонить, можна буде навіть на заблокованому екрані. iOS не дає розробникам доступу до подібної можливості. Функція попереднього перегляду працює лише для людей зі списку контактів, окрім цього, її можна вимкнути в налаштуваннях.

Лише для відеодзвінків

Єдиний спосіб спілкування у Duo – подзвонити по відеолінії. Більш того, подзвонити з вимкненою камерою – як звичайний голосовий дзвінок – також не вийде. Залишити текстове повідомлення в ньому не можна. Останнє зможе робити програма Google Allo, яка вийде найближчим часом.

Дзвінки зашифровані

Duo заснований на стандарті Web Real-Time Communication (WebRTC), який дозволяє передавати голос, відео та файли без додаткових плагінів. У ньому інформація шифрується на стороні клієнта, тому навіть Google не матиме до неї доступу.

Погано придатний до планшетів

Завантажити Duo безпосередньо з Google Play Store на планшет не вийде: офіційно програма призначена для смартфонів. Проте можна завантажити файл APK та використати свій зареєстрований телефонний номер. При цьому одночасно користуватися додатком на смартфоні теж не вийде – доведеться знову проходити верифікацію. Власники iPad можуть встановити Duo з iTunes, якщо активують опцію «Показувати додатки для iPhone».

До речі, ви можете самі завантажити та спробувати Duo: для Android та для iOS.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися