Власників iPhone очікує збільшення витрат без попередження

Apple каже, що вносить зміни у політику магазину, щоб уникнути ситуації, коли користувачі ненавмисно втрачають доступ до підписки, оскільки вони пропустили повідомлення про її завершення.

Apple дозволить програмам стягувати більше грошей без попередньої згоди користувача. Такі можливості програмістам надає нова політика магазину додатків App Store. Цей крок дозволяє підпискам автоматично поновлюватися без необхідності користувачеві слідкувати за цим, навіть якщо розробник підвищив місячну або річну ціну.

Apple каже, що вносить зміни у політику магазину, щоб уникнути ситуації, коли користувачі ненавмисно втрачають доступ до підписки, оскільки вони пропустили повідомлення про її завершення.

Хоча за новими правилами користувачам не потрібно вручну погоджуватися на поновлення підписки зі збільшеною ціною, вони все одно отримають сповіщення про це.

Існують певні умови, яких розробники повинні дотримуватися, якщо вони хочуть запропонувати те, що компанія називає «підвищенням ціни на підписку, яка автоматично поновлюється».

Підвищення вартості підписки при цьому може бути досить великим. Правила Apple кажуть, що якщо розробник може підвищити щотижневу або місячну ціну передплати до 50 відсотків, але не більше 5 доларів. Для річної підписки розробники можуть підвищити ціну на 50 відсотків, але не більше ніж на 50 доларів США. В іншому випадку програмісти мають отримати згоду користувача.

Ось кілька прикладів того, як це може виглядати. Припустимо, є підписка на 60 доларів на рік. Розробники могли б підвищити її вартість до 90 доларів США (60 доларів плюс 50 відсотків), і вона автоматично поновиться без згоди користувача. Якщо місячна підписка, яка становить 15 доларів, збільшується до 22 доларів, програмі доведеться запитати згоду у користувача. Адже попри те, що підвищення менше ніж 50 відсотків, воно перевищує обмеження в 5 доларів.

Однак формулювання Apple залишає речі дещо незрозумілими. Наприклад, як бути у випадку додатка, підписка на який коштує 10 доларів на рік, але її збільшили до 60 доларів на рік?

Правила Apple дослівно стверджують, що згода користувача потрібна, якщо підвищення ціни:

– Більше 50% від поточної ціни; і

– Різниця в ціні перевищує приблизно 5 доларів США за період для нерічної підписки або 50 доларів США на рік для річної підписки.

Якщо читати це буквально, це означає, що обидві умови мають бути істинними, щоб вимагати згоди. Але, реальна юридична практика може мути дещо іншою.

Ціну підписки можна підвищувати лише раз на рік, не вимагаючи підтвердження користувачем. Це повинно допомогти запобігти повільному збільшенню ціни шахрайським додаткам кожні кілька місяців. Apple також каже, що підвищення цін має бути «дозволено місцевим законодавством».

Якщо будь-яка з цих умов не виконується, користувачам все одно доведеться погодитися на підвищення ціни або припинити підписку.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я