П’ятниця, 14 Червня, 2024

6 способів захистити свої пристрої від хакерів

Кібербезпека має вирішальне значення для бізнесу будь-якого розміру. Ці 6 порад допоможуть вам захистити ваші комп’ютери та мобільні пристрої від зловмисників.

  • Хакери — це злочинці, які отримують несанкціонований доступ до мережі та пристроїв, як правило, з наміром вкрасти конфіденційні дані, такі як фінансова інформація або секрети компанії.
  • Ви можете захистити свої комп’ютери, використовуючи брандмауери та антивірусне програмне забезпечення, а також дотримуючись найкращих методів використання комп’ютера.
  • Ви можете захистити свої мобільні пристрої, вимкнувши Bluetooth, коли він не використовується, пам’ятаючи про мережі Wi-Fi, до яких ви під’єднуєтеся, і використовуючи програми безпеки для покращення моніторингу та захисту.

Зростання всесвітньої павутини у 1990-х відкрив нові можливості та породило нові галузі, але також принесло нові негативні сторони підключення. Тонни спаму почали проникати в облікові записи електронної пошти, а комп’ютерні віруси спричинили хаос у бізнес-мережах.

Нова загроза, відома як комп’ютерний злом, розширила визначення крадіжки, включивши проникнення на ваш комп’ютер, крадіжку особистої інформації, обман, щоб розкрити приватні дані та використання цих даних для крадіжки та вимагання особистої інформації, такої як комерційні таємниці, облікові дані банківського рахунку та навіть ідентичності людей.

Як захистити комп’ютер від хакерів

Незважаючи на поширеність комп’ютерних хакерів, більшість компаній покладаються на Інтернет, щоб відстежувати свої фінанси, замовляти та підтримувати запаси, проводити маркетингові та PR-кампанії, спілкуватися з клієнтами, брати участь у соціальних мережах та виконувати інші важливі операції. Проте ми продовжуємо чути про масові зломки комп’ютерів, навіть у гігантських корпораціях із надійними заходами безпеки.

Малі підприємства також часто стають мішенню, особливо тому, що вони можуть недооцінити ризик кіберзлочинності і не матиме ресурсів для використання дорогих рішень кібербезпеки. Дотримуйтесь цих порад, щоб захистити свої пристрої та захистити конфіденційні дані:

1. Використовуйте брандмауер.

Windows має вбудовані брандмауери – програмне забезпечення, призначене для створення бар’єру між вашою інформацією та зовнішнім світом. Брандмауери запобігають несанкціонований доступ до вашої бізнес-мережі та попереджають про будь-які спроби вторгнення.

Перш ніж підключатися до Інтернету, переконайтеся, що брандмауер увімкнено. Ви також можете придбати апаратний брандмауер залежно від вашого широкосмугового маршрутизатора, який також має вбудований брандмауер, який захищає вашу мережу. Якщо у вас більший бізнес, ви можете придбати додатковий мережевий брандмауер для бізнесу.

2. Встановіть антивірусне програмне забезпечення.

Комп’ютерні віруси та шкідливі програми є скрізь. Антивірусні програми захищають ваш комп’ютер від несанкціонованого коду або програмного забезпечення, які можуть загрожувати вашій операційній системі. Віруси можуть мати ефект, який легко помітити – наприклад, вони можуть сповільнювати роботу комп’ютера або видаляти ключові файли – або вони можуть бути менш помітними.

Антивірусне програмне забезпечення відіграє важливу роль у захисті вашої системи, виявляючи загрози в режимі реального часу, щоб забезпечити безпеку ваших даних. Деякі розширені антивірусні програми забезпечують автоматичне оновлення, додатково захищаючи ваш комп’ютер від нових вірусів, які з’являються щодня. Після встановлення антивірусної програми не забудьте нею скористатися. Виконуйте або плануйте регулярне сканування вірусів, щоб захистити свій комп’ютер від вірусів.

3. Використовуйте складні паролі.

Використання надійних паролів є найважливішим способом запобігання вторгненню в мережу. Чим надійніше ваші паролі, тим важче хакеру проникнути у вашу систему.

Більш безпечний часто означає довше і складніше. Використовуйте пароль, який містить принаймні вісім символів і комбінацію цифр, великих і малих літер, а також комп’ютерних символів. Хакери мають арсенал інструментів, щоб за лічені хвилини зламати короткі та легкі паролі.

Не використовуйте впізнавані слова або комбінації, які представляють дні народження або іншу інформацію, яка може бути пов’язана з вами. Також не використовуйте паролі повторно. Якщо у вас занадто багато паролів, щоб запам’ятати, подумайте про використання менеджера паролів.

4. Використовуйте шифрування.

Навіть якщо кіберзлочинці отримають доступ до вашої мережі та файлів, шифрування може перешкодити їм отримати доступ до будь-якої з цієї інформації. Ви можете зашифрувати свій жорсткий диск Windows, зашифрувати будь-який USB-флеш-накопичувач, який містить конфіденційну інформацію, і використовувати Windows VPN для шифрування веб-трафіку та захисту конфіденційності в Інтернеті. Робіть покупки лише на зашифрованих веб-сайтах; ви можете відразу помітити їх за допомогою «https» в адресному рядку разом із значком закритого замка.

5. Підтримуйте свою ОС, програми та браузер в актуальному стані.

Завжди встановлюйте нові оновлення для своїх операційних систем. Більшість оновлень містять виправлення безпеки, які не дозволяють хакерам отримувати доступ до ваших даних і використовувати їх. Те ж саме стосується програм. Сучасні веб-переглядачі стають дедалі складнішими, особливо щодо конфіденційності та безпеки. Обов’язково перегляньте налаштування безпеки свого веб-переглядача на додаток до встановлення всіх нових оновлень. Наприклад, ви можете використовувати свій браузер, щоб заборонити веб-сайтам відстежувати ваші переміщення, що підвищує вашу конфіденційність в Інтернеті. Або скористайтеся одним із цих приватних веб-браузерів.

6. Ігноруйте спам.

Остерігайтеся повідомлень електронної пошти від невідомих сторін і ніколи не натискайте посилання чи не відкривайте вкладення, які супроводжують їх. Спам-фільтри вхідної пошти досить добре вловлюють найпомітніший спам. Але більш складні фішингові електронні листи, які імітують ваших друзів, партнерів і надійні компанії (наприклад, ваш банк), стали поширеними, тому тримайте очі відкритими на все, що виглядає або звучить підозріло.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися