Субота, 15 Червня, 2024

60 тисяч абонентів: європоліція розкрила телеком-мережу виключно для злочинців

Європоліція повідомила про розкриття зашифрованої комунікаційної мережі. Вона призначена для злочинців, і поліцейські в режимі реального часу спостерігали, як планувалося перевезення наркотиків, продаж зброї, замовні вбивства, тортури. Загалом ця мережа нараховувала 60 тисяч абонентів.

«Це було так, ніби ми сиділи за столом, де злочинці спілкувалися між собою», – описує свої враження начальник датської поліції Жанін ван ден Берг.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram: https://t.me/techtodayua

Розслідування почалося у 2017 році, коли французькі правоохоронці почали вивчати телефони із вбудованим комунікаційним інструментом EncroChat, який надавав захищене спілкування.

Нині правоохоронці очікують на хвилю арештів членів організованої злочинності в усьому світі. Британські правоохоронці вже арештували 746 підозрюваних та виявили $68 млн готівки, 77 одиниць вогнепальної зброї та понад 2 тонни наркотиків. Датська поліція арештувала понад 100 осіб, виявила 8 тонн кокаїну, 1,2 тонни метамфетаміну, десятки одиниць вогнепальної зброї, а також закрила 19 нарколабораторій.

Зашифрована платформа надавала послуги зв’язку 60 тисячам користувачів у всьому світі. Криптотелефон із вбудованим EncroChat коштував близько 1000 євро. Абонентська платня складала 1500 євро за шість місяців, при цьому послуги надавалися глобально.

Коли організатори зрозуміли, що шифрування змогли обійти, мережа розіслала 13 червня всім користувачам сповіщення про компрометацію зв’язку та порекомендувала терміново викинути телефони.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися