Середа, 17 Липня, 2024

8 речей, за які не варто обирати смартфон

Виробники оснащують «розумні» мобільники різноманітними функціями та можливостями, однак деякі з них виявляються на практиці лише маркетинговою спокусою. Ось характеристики, за якими не варто обирати смартфон.

1. Подвійні стереодинаміки

Іноді виробники пробують виділити свої мобільники серед конкурентів за допомогою двох динаміків. Однак варто пам’ятати, що це не означає обов’язково двоканальний звук – обов’язкова вимога для стереозвучання. Проте навіть якщо кожен динамік має власний канал даних, відстань між ними в корпусі смартфона не може бути достатньою для вираженого відчуття стереоефекту. Особливо якщо обидва динаміки розміщені, наприклад, на нижньому торці мобільника.

2. Мегапіксельні камери

Більше мегапікселів у модулі камери не означає якісніших знімків, а в деяких випадках більша кількість пікселів навіть зменшує детальність зображення. Краще при виборі смартфона для фотографій дізнатися у продавця розмір самого фотосенсора – чим він більший, тим якіснішими будуть знімки. Це одна з причин чому Xperia Z3 з камерою на 20,7 мегапікселів робить гірші фотографії, ніж 16-мегапіксельний Samsung Galaxy Note 4.

3. Багатоядерні процесори

Фахівці з технологій знають, що кількість ядер не обов’язково робить процесор найбільш продуктивним. Практика це підтверджує: двоядерні чіпи A8 у iPhone 6 та 6 Plus забезпечують таку ж швидкість роботи мобільників, як 4- та 8-ядерні мікросхеми на платформі Android. Так відбувається через те, що операційна система та програми часто не вміють використовувати увесь потенціал багатоядерності – вони працюють на одному чи двох ядрах.

4. Підтримка двох SIM-карток

Якщо потрібно бути постійно на зв’язку, тоді варто уникати моделей з двома SIM-картками. Так, вони дозволяють організувати собі зручніші та дешевші комунікації, але вони мають недоліки. Головний мінус таких телефонів полягає в тому, що в багатьох з них SIM-картки не працюють одночасно. Коли по одній розмовляють, інша – вимикається, а мобільники з можливістю одночасної роботи SIM знайти дуже складно. Окрім цього, друга SIM-картка зазвичай підтримує лише мережі 2G GSM. Сьогодні це не має значення, але з появою в Україні повсюдного 3G UMTS ситуація зміниться.

5. Наявність слоту microSD

Підтримка картки пам’яті в сучасному смартфоні також виявляється не такою гарною річчю, як це було колись. У всьому винний Android, який з версії 4.4 KitKat заборонив утилітам зберігати інформацію на microSD. Для цього призначена внутрішня пам’ять, яка в доступних мобільниках рідко перевищує 1-2 гігабайти – цього замало для сучасних програм та ігор. Тому варто обирати мобільник з великим обсягом внутрішнього накопичувача.

6. Надвисока яскравість дисплея

У топових гаджетах, таких як Samsung Galaxy S5, встановлюються надзвичайно яскраві екрани, які забезпечують яскравість до 700 ніт. Здавалося б, це гарно, адже буде зручніше працювати з гаджетом у сонячний день. Однак у реальності може бути не так, оскільки заявлені цифри яскравості – це випробування в лабораторних умовах. Експерти кажуть, щоб повторити заявлені Samsung значення яскравості, необхідно вимкнути 99,99% пікселів. Тоді енергію можна перенаправити до декількох увімкнених точок. Але чи захочеться переглядати Facebook на екрані у десять пікселів?

7. Подвійний спалах LED

Нічна зйомка фото стала сьогодні ще однією перевагою, якою виробники намагаються зацікавити покупців. А щоб крихітні фотосенсори змогли «розгледіти» об’єкти в темряві, смартфони отримали не один, а два світлодіоди підсвічування. Проте вони споживають багато енергії, і виробники часто знижують їхню яскравість – іноді два LED світять тьмяніше за один.

8. Найменша товщина

Тонкий телефон виглядає більш стильно та привертає більше уваги. У цій гонці гаджети вже дійшли до межі – є моделі з корпусом у 5 мм. Але зменшення товщини означає, що від чогось доводиться відмовлятися. Найчастіше страждає батарея, проте у надтонких гаджетах вже не вміщується і стандартний роз’єм для навушників.

 

попередня стаття
наступна стаття

2 КОМЕНТАРІ

Comments are closed.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися