Понеділок, 22 Липня, 2024

Еволюція заряджання: позбавити смартфони дротів та енергія з космосу

Забудьте про щоденне заряджання свого мобільника. Японські інженери працюють над системою бездротової передачі електрики, яка здатна живити потужні об’єкти на великій відстані. Поки що ці прототипи придатні для сучасної електроніки, але фахівці мають глобальнішу мету – пересилати енергію з космосу на землю.

161005-ssps-100686112-large

Кінцеве завдання інженерів японської компанії J Space Systems – гігантська космічна електростанція. Вона постійно збирає енергію від нашого світила та пересилає її на поверхню за допомогою мікрохвиль. Але це справа майбутнього, а сьогодні фахівці показали прототип цієї системи для бездротового заряджання смартфонів.

На нещодавній електронній виставці Ceatec представники J Space Systems показали деякі зі своїх антен для передачі енергії. Інженери називають їх ректенами, і вони налаштовані на частоту у 5,8 ГГц.

161005-rectenna-2-100686107-large
Один з прототипів ректени

Розробникам уже вдається передавати енергію на відстань близько 50 метрів. Але при цьому багато її втрачається: під час своїх дослідів інженери відправили 1,8 кіловатів, а зібрали лише 340 ватів. При цьому їм знадобився передавач площею 1,2 квадратних метра та приймач розміром 2,6х2,3 метра.

Досягнуті інженерами J Space Systems показники суттєві, але не рекордні. Корпорація Mitsubishi Heavy Industries, яка також працює над бездротовою передачею електрики, переслала 110 кіловатів на відстань у 500 метрів. Для цього їм знадобилися великі масиви антен передавачів та приймачів.

161005-rectenna-1-100686108-large
Наближений вигляд ректени

Потенціал бездротової енергії

Якщо розробникам вдасться вивести свої прототипи на комерційний рівень, для подібних технологій відкривається багато сфер використання. Одна з них – передача електрики на короткі відстані всередині цехів фабрик та заводів. Це спростить будівництво нових установ та їхнє переобладнання, адже не потрібно тягнути силові кабелі.

161005-rectenna-1-100686108-large
Антена корпорації Mitsubishi Heavy Industries

Інший приклад використання – доставка енергії в райони, які постраждали від природного лиха чи техногенних катастроф. У таких місцевостях дротова енергосистема часто руйнується, і люди залишаються без світла, води тощо.

Кінцевою метою подібних розробок є забезпечення енергією всієї планети. Адже в космосі наше світило щосекунди викидає гігантські обсяги енергії. Щосекунди в ньому згорає близько 700 мільйонів тонн водню, що генерує 386 мільярдів мегаватів енергії. Для порівняння, за весь 2008 рік людство спожило лише 143,851 мільйони мегаватів.

Немає транспорту

Проблема цієї доступної космічної енергії лише в тому, як її передати на поверхню планети. Збирати її планується за допомогою великих масивів сонячних панелей.

Японське космічне агентство, яке також працює над бездротовою передачею енергії, каже, що ця ідея не нова. Але в інших країнах подібні проекти закрилися через брак політичної підтримки. Адже це дуже складне завдання. «Потрібна велика кількість часу та зусиль, щоб подолати перешкоди на шляху до космічної електростанції», – говорять його представники.

За матеріалами: PC World

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися