7 нових функцій iOS 14, які давно є на Android

Функції, які для користувачів Android можуть здатися дежавю.

Представлена на конференції WWDC 2020 операційна система iOS 14 приносить для користувачів iPhone багато нових можливостей, які раніше не були доступні на цій платформі. Однак це не означає, що вони не були доступні на іншій платформі. Ось функції, які для користувачів Android можуть здатися дежавю.

  1. Перекладач

В iOS 14 розробники запропонували новий додаток Translate для перекладу розмов у режимі реального часу. Зараз додаток підтримує 11 мов, з англійською, китайською, французькою, німецькою та корейською включно. На Android уже близько десятиліття доступний перекладач Google Translate, який також підтримує переклад у реальному часі.

  1. Віджети

З новою операційною системою домашній екран iPhone стане не просто накопичувачем іконок додатків. На ньому тепер можна виводити віджети – інтерактивні іконки з інформацією, наприклад, про погоду. На Android віджети є звичним явищем – вони існують з випуску цієї ОС у 2008 році.

  1. App Clips

Система Apple App Clips дозволяє розробникам створювати мініверсії своїх програм, розмір яких не перевищуватиме 10 МБ. З App Clips можна виконувати швидкі дії без запуску основного «важкого» додатка. Google представила подібну опцію Instant Apps у 2016 році. З Instant Apps додатки отримують власне посилання URL, щоб користувачам не потрібно було завантажувати всю «важку» програму для виконання якоїсь короткої дії.

  1. App Library

Іншою частиною оновленого домашнього екрана iPhone з iOS 14 стала бібліотека App Library. Вона організовує додатки в групи та списки. Також користувачі iOS 14 отримали можливість ховати іконки додатків з головного додатка. Це нагадує можливість групування іконок додатків на Android та меню додатків.

  1. Apple Maps для велосипедистів

Вбудовані карти Apple Maps з iOS 14 стануть кориснішими для велосипедистів. Вони зможуть шукати веломаршрути, які будуть враховувати підйоми, завантаженість, наявність сходів. Карти Google Maps на Android не враховують наявність сходів, але можуть прокладати велосипедні маршрути з 2010 року.

  1. Картинка в картинці

Власники iPhone зможуть виконувати кілька дій одночасно разом з iOS 14 завдяки режиму картинка в картинці. Можна запустити, наприклад, відтворення відео в невеликому вікні та продовжувати працювати в іншому додатку. Відео відтворюється навіть у фоні, якщо прибрати його вікно. На Android у такому режимі відтворення зупиняється. Однак функція картинка в картинці існує кілька років.

  1. Wind Down

Функція Wind Down (закругляйся) повинна допомагати користувачам iPhone легше лягати спати. Вона орієнтується за виставленим користувачем часом та автоматично вмикає режим «не турбувати». Також є ярлики для відтворення релакс-музики. Google не пропонує окремого додатка для таких завдань, але полегшити підготовку до сну можна загальними можливостями додатка Google Home.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я