8 способів вимкнути комп’ютер з Windows 8

Завдяки режимам сну та гібернації сьогодні вже зовсім не обов’язково вимикати свій комп’ютер. Адже простіше продовжувати роботу на тому ж місці, де її залишили. Але іноді все ж буває потрібно вимкнути свою робочу станцію зовсім. І для цього можна не лише натискати кнопку «Завершення роботи». Систему Windows 8.1 можна вимкнути багатьма різними способами.

1. Стандартний спосіб

У Windows 8 найпростіший (а якщо бути точніше, то найбільш очевидний) спосіб вимкнути комп’ютер – це відкрити диво-панель праворуч, натиснути на значок «Вимикання» і вибрати «Завершення роботи». Ця панель відкривається також кнопками Win+I.

2. Незвичайний спосіб

Іноді буває потрібно вимкнути комп’ютер з екрана блокування. Як правило, це трапляється, якщо включили комп’ютер, але потім стало зрозуміло, що зараз він не знадобиться. Щоб вимкнути ПК без входу в саму ОС, необхідно натиснути кнопку живлення на екрані блокування.

3. З допомогою додаткового меню «Пуск»

В останніх редакціях Windows повернулося допоміжне меню «Пуск», яке відкривається, якщо клацнути по кнопці «Пуск» правою клавішею мишки. Або ж можна скористатися комбінацією Win+X, яка робить те ж саме. А тут вже є звичний пункт завершення роботи чи вихід з системи.

4. Класичний спосіб

Комбінація Alt+F4, як і раніше, також може вимкнути ПК. Спочатку необхідно закрити вікна всіх відкритих програм, адже ця комбінація закриває їх.

5. З допомогою командного рядка

Якщо ви не перший день знайомі з Windows, то напевно знаєте, що таке командний рядок. З нього теж можна завершити роботу ПК. Команда дуже проста, а запускати її треба у вікні утиліти cmd.exe:

shutdown /s

Вводите, натискаєте Enter, і комп’ютер вимикається. Якщо не знаєте, як відкрити командний рядок, то просто натисніть Win+R.

6. За допомогою ярлика

Ви вмієте створювати ярлики? У його параметрах можна вказати команду, яка написана нижче, і при подвійному кліку на цьому ярлику комп’ютер буде вимикатися. Ярлик ви зможете розмістити де завгодно: хоч на робочому столі, хоч на панелі завдань, хоч на початковому екрані Windows 8.

shutdown /s /t 0

Час до вимикання в секундах ви можете вибрати самі і написати в рядку замість цифри 0 будь-яке потрібне значення. Можна навіть налаштувати у властивостях ярлика параметри швидкого виклику, і комп’ютер буде вимикатися при натисканні вибраної вами комбінації клавіш.

7. За розкладом

Windows можна налаштувати так, щоб вона вимикалася в один і той самий час за розкладом. Досить виконати написану нижче команду в командному рядку (Win+R):

Schtasks.exe /Create /RL Highest /TN Shutdown /SC Daily /ST 23:57 /TR “%WINDIR%\system32\shutdown.exe /s /t 180 /c \”скасувати вимикання, виконайте в командному рядку shutdown /a\””

Ця команда ставить завдання через вбудований планувальник (Schtasks.exe) з найвищим пріоритетом (Highest) на вимикання комп’ютера (Shutdown). Завдання виконуватиметься щодня (Daily), а до вимикання комп’ютера залишиться 180 секунд (3 хвилини) після активації команди. Окрім цього, система виводить повідомлення про те, як можна припинити зворотний відлік. Це команда shutdown /a.

8. «Залізний» спосіб

Натискання на кнопку живлення запускає точно таку ж процедуру виключення, якби ви вимикали його через будь-який із способів вище. Те ж саме відбувається при певних налаштуваннях при закритті кришки ноутбука. У принципі, навіть якщо ви довго будете утримувати кнопку живлення і тим самим викличете примусове завершення роботи, нічого страшного, швидше за все, не відбудеться, оскільки сучасні комп’ютерні компоненти захищені від раптового відключення живлення.

9. Бонус для планшетів

Для планшетів на Windows 8 є ще варіант. Можна вимкнути за допомогою апаратної кнопки або функції «Проведіть пальцем для завершення роботи».

За матеріалами: ixbt.com

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я